Riders Robotik Ligi’nde 3’üncü Sezon başladı!

Riders Robotik Ligi’nin 3’üncü Sezon serüveni 8 Ekim 2022 itibarıyla verilen ‘’Robotik İçin Temel Programlama’’ eğitimi ile başladı.

Bu sezon Türkiye’nin 13 farklı şehrinden 2 bin 300 öğrenci ve 48 mentorun toplam 47 takımla katılım gösterdiği Riders Robotik Ligi, lise seviyesindeki öğrencilerin kendilerine genç yaşta robotik kodlama alanında kariyer inşa etmelerine yardımcı olacak. Riders Robotik Ligi 3’üncü Sezonu’na katılan öğrenciler robotik temellerini konu alan, 5 hafta ve 15 saat boyunca sürecek eğitimlerin ardından kıyasıya bir rekabet için klavye başına geçecekler.

Riders Robotik Ligi 3’üncü Sezonu’nda öğrenciler 5 Kasım 2022 tarihinde gerçekleşecek son eğitim oturumuna kadar robotiğin ve Python’ın temel ilkelerini öğrenecek ve proje geliştirme yetkinliği kazanacak kadar kodlama öğrenmiş olacaklar. Kazandıkları bu bilgi birikim ile tüm takımlar 14 Kasım 2022 tarihine kadar ön eleme aşamasına hazırlanacaklar. Ön eleme adımında tüm takımlar 3 ayrı kategoride (Çizgi İzleyen, Drone ve Endüstriyel Robot) finallere kalabilmek ve 5 bin TL değerindeki kategori birinciliği için yarışacaklar. Bu sezon ilk kez gerçekleşecek Jüri Oturumları ile ön elemeden sonra takımlar projelerini jüri ile paylaşacak ve yeteneklerini sergileyecekler.

Bu iki adımın ardından son 10 takım arasına yer alanlar 22-25 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek Final Yarışması’nda büyük ödül için mücadele edecekler. Finallerin ardından ikinci ve son kez takımlar jüri karşısına çıkacak. Takvimler 3 Aralık 2022’yi gösterdiğinde tüm takımlar fiziksel ortamda gerçekleşecek Riders Final Etkinliği’nde buluşacak. Riders’ın YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak etkinlikte takımların performansı ve aldıkları puanlar duyurulacak ve kazanan takım bu etkinlikle belli olacak. 20 bin TL’lik büyük ödülün yanı sıra Riders, çok sayıda farklı kategoride ödülleri sahipleriyle buluşturacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE