Redington Türkiye ve Binalyze’dan iş birliği

Kurumsal teknoloji distribütörü ve danışmanı Redington Türkiye, siber güvenlik şirketi Binalyze ile şirketin ürün ve çözümlerinin tamamının Türkiye’de dağıtımı kapsamında stratejik bir iş birliği yaptı.

Redington Türkiye, bu iş birliği kapsamında Eylül 2022’den itibaren siber güvenlik teknolojileri üreten Binalyze’ın tüm ürün ve çözümlerinin Türkiye’de ve CIS bölgesindeki yetkili tek distribütörü oldu.

İş birliğine ilişkin açıklama yapan Redington Türkiye Genel Müdürü Cem Borhan, “Siber saldırıların küresel maliyeti, 6 trilyon dolar seviyesini geçti. Bireyler ve kurumlar ağırlıklı olarak bilgisayar virüsleri, truva atları, solucanlar, casus yazılımlar, fidye yazılımları, reklam yazılımları ve kötü amaçlı yazılımlardan zarar görürken, fidye yazılımlar şirket başına 4,62 milyon dolar ile kurumlara en fazla zarar veren güvenlik ihlallerinin başında geliyor. Bununla birlikte güvenlik çözümleriyle ne kadar izleme yapılırsa yapılsın bazı noktalar atlanabiliyor. İşte bu noktada sunduğu teknolojilerle fark yaratan Binalyze ile hayata geçirdiğimiz iş birliği sayesinde Türkiye’de sunduğumuz ürün ve çözümlerimizin niteliğini güçlendirmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Binalyze’ın uzmanlığını ispatlamış çözümleri Redington’un uluslararası tecrübesi ve geniş partner ağıyla bir araya gelince sektörde çok daha güçlü ve rekabetçi bir konuma ulaşacağız. Global bilgi birikimimizi, yerel deneyimimizle harmanlayarak geçtiğimiz yıl önemi daha da artan siber güvenlik alanında yeni nesil teknolojilere odaklanmaya devam edeceğiz” dedi.

Binalyze’ın Orta Doğu ve Türkiye’den Sorumlu Satış Müdürü Ahmet Öztoprak ise, “Dünyanın en hızlı ve en kapsamlı otomatize olay müdahale çözümümüz Binalyze AIR’ın bundan sonra sektörün en tecrübeli distribütörlerinden biri olan Redington Türkiye tarafından dağıtılacak olmasından son derece memnunuz. Binalyze olarak olası bir siber saldırı anında daha geniş görünürlük sağlayarak siber olayın kök sebebini mümkün olduğunca hızlı buluyoruz. Böylece olay müdahale ekiplerine ihtiyaç duydukları hızı sağlıyoruz. Bu stratejik iş birliği ile yaratacağımız sinerji sayesinde Türkiye’deki büyüme yolculuğumuzda hem iş ortaklarımızın gelişimini hem müşteri memnuniyetini çok daha üst seviyelere çekmeyi hedefliyoruz. Kurumsal adli bilişim alanında lider olma misyonumuzla hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE