Qualys’den VMDR 2.0 with TruRisk çözümü

Yenilikçi bulut tabanlı BT, güvenlik ve uyumluluk çözümleri alanında üretici olan Qualys Inc, Qualys Vulnerability Management, Detection and Response uygulaması VMDR 2.0’ı duyurdu.

Qualys VMDR 2.0, güvenlik ve BT ekiplerinin riski gerçek anlamda azaltacak güvenlik açıklarına odaklanmaları için ihtiyaç duyduğu özellikler sunuyor. Örneğin, Qualys VMDR 2.0’ı deneme periyodunda kullanan müşterilerin, TruRisk özelliği etkinleştirildiğinde 2,6 milyon varlık ve 74 milyon bulgudan oluşan bir örneklem içinde ortalama yüzde 28 daha az kritik güvenlik açığına öncelik verdiği görüldü. Aynı zamanda riski ortalama yüzde 23 azaltmaları mümkün oldu ve bazı durumlarda bu rakam yüzde 50’ye kadar yükseldi.

Qualys’in VMDR TruRisk’i, kurumların karmaşık ve hibrit ortamlardaki en kritik güvenlik açıklarına öncelik vermeleri için kendilerine özel risk durumları hakkında bilgiler sağlayarak risk tabanlı güvenlik açığı yönetimi sunuyor. Çözüm; geçici bulut varlıklarının, uyarıların ve önceliklendirmenin değerlendirilmesi de dahil olmak üzere, zaman alan güvenlik açığı operasyon süreçlerini otomatikleştirmek amacıyla sürükle-bırak iş akışları oluşturma olanağı sunuyor. Böylece güvenlik ve BT ekiplerinin verimlerini artırıp zamandan tasarruf etmelerini sağlıyor.

Saldırıların giderek arttığı ve siber dayanıklılığa yönetim kurulu düzeyinde önem verildiği günümüzde, siber riski verimli bir şekilde yönetmenin her zamankinden daha büyük önem taşıdığını belirten Qualys Genel Başkanı ve CEO’su Sumedh Thakar, “VMDR 1.0 ile, kurumların tehditlere daha hızlı müdahale etmesine yardımcı olmak için, güvenlik açığı yönetiminin dört ana unsurunu sorunsuz bir iş akışına taşıyan bir yenilik gerçekleştirdik. VMDR 2.0 ile oyunun kurallarını tekrar değiştiriyoruz. Kuruluşlara, güvenlik açığı yönetim görevleri için iyileştirme iş akışları başlatma, düzeltme önceliğini riski azaltan kritik sorunlara verme ve ServiceNow gibi ITSM çözümlerle entegrasyon sağlayarak müdahaleleri ve entegrasyonları sorunsuz hale getirme imkanı tanıyoruz” dedi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE