Porsche ile Mobileye’dan stratejik iş birliği!

Dünyanın en büyük spor otomobil üreticilerinden biri arasında yer alan Porsche ile Mobileye arasında stratejik bir anlaşma yapıldı.

İki şirket arasında gerçekleştirilen anlaşma kapsamı içerisinde Alman şirketin gelecekte üretime çıkaracağı otomobillerde Mobileye’ın SuperVision geliştirilmiş sürücü destek sistemlerini kullanıma sunacak.

Mobileye’ın SuperVision teknoloji platformu, gelecekteki Porsche model otomobillerde geliştirilmiş sürücü destek sistemlerinin (ADAS) temelinde yer alacak. Bulut bağlantılı bu sistem, çevresini tarayabilmek adına 11 kamera ve radar tabanlı olan bir sensör sisteminden yardım alıyor.

Volkswagen Grubu’nun bütün markalarını barındırması öngörülüyor

Porsche bu işbirliği sayesinde yeni nesil otomobillerini birinci sınıf aktif güvenlik ve sürücünün belirli hallerde ellerini direksiyondan ayırmasına müsaade edecek otonom sürüş sistemleriyle donatmayı planlıyor.

Porsche mühendisleri, kullanıcı arayüzüde içerisinde olmak üzere otomobillerin entegrasyonunun sorumluluğunu üstlenecek. Yapılan ortaklığın Mobileye SuperVision’ı Volkswagen Grubu’nun bütün markaları adına bir platform çözümü haline getirilmesi öngörülüyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE