Pokemon GO’nun Türkçe versiyonu basına tanıtıldı

Pokemon GO’nun Türkçe dil desteğiyle çıkışını desteklemek için düzenlenen basın toplantısı, dün JW Marriott Bosphorus’ta gerçekleşti.

Stratejik pazarlama ve iletişim ortağı The 4 Winds Entertainment (T4W) İletişim ve Lokalizasyon Müdürü Nazih Fares, konuyla ilgili düşüncelerini “Türkiye’deki Pokemon GO lansmanında Niantic’i desteklemekten dolayı çok heyecanlıyız. Buradaki oyuncular için topluluk etkinlikleri ve kültürel olarak anlamlı girişimlerle destekleyeceğimiz uzun vadeli planlarımız için sağlam bir temel oluşturabilmek adına aylardır canla başla çalışıyoruz,” sözleriyle dile getirdi.

Ürün Pazarlama Müdürü Zoe Zhang gerçekleştirdiği sunuma oyun geliştiricisi Niantic’in Pokemon GO için 2016’da yayınladığı ilk tanıtım videosuyla başladıktan sonra Türkiye’nin önem verdikleri bir pazar olduğunun, burada kalıcı olarak bulunduklarının altını çizerek, önümüzdeki günlerde yayınlanacak Pokemon GO Türkiye fragmanını ilk kez Türk basınıyla paylaştı ve duygularını, “Yerelleştirilmiş Türkçe uygulamasıyla Pokemon GO’yu Türkiye’ye getirebildiğimiz için son derece mutluyuz ve bunu mümkün kılmamıza yardımcı olan Türkiye’deki muhteşem Eğitmen topluluğuna minnettarız. Oyunun Türkiye’deki başarısını geliştirmeye ve büyütmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” şeklinde dile getirdi.

Pokemon GO için Türkçe dil desteği şu anda aktif ve Eğitmenler Pokemon’un dünyasını Türkçe olarak keşfedebiliyorlar. Türkçe versiyonunun sürekli olarak geliştirileceği ve güncelleneceği belirtiliyor.