PlayStation Earbuds’un özellikleri sızdırıldı!

Razer’a rakip PlayStation Earbuds geliyor. Yeni listelemede, kulaklığın gürültü önleme özelliğine sahip olacağı belirtiliyor.

Sony, geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleştirdiği Showcase’te Playstation Earbuds’u görücüye çıkarmıştı. Alınan yeni belgeler ise kablosuz kulaklıkların yakın bir tarihte piyasaya çıkarılacağını gösteriyor. Ayrıca PlayStation Earbuds’un özellikleri de bu belgeler doğrultusunda ortaya çıkmış oldu.

PlayStation Earbuds’ta gürültü önleme özelliği olacak

ABD’nin Federal İletişim Kurulu’na (FTC) karşı hazırlanmış olan Playstation Earbuds belgelerinde, kulaklığın detayları sızdırıldı. Buna göre Sony, sağ ve sol kulaklıklardan oluşan ‘Kablosuz Gürültü Önleyici Oyun Kulaklığı’ başvurusunda bulunmuştu.

Başvurulara göre Sony, yeni kulaklığını gürültü önleme üzerinden pazara sunacak. Mayıs ayındaki açıklamada çok net bir bilgi verilmemiş olsa dahi, cihazın PlayStation ailesiyle uyumlu bir tasarıma sahip olacağını söylemeliyiz.

PlayStation Showcase’in ardından bu kulaklıkların, Nothing’in şeffaf kutusuna benzeyen bir şarj kutusuna sahip olacağı söylentileri de yayılmaya başladı. Fakat FCC’ye verilmiş olan çizimler, şarj kutusunun Sony WF-1000XM5 kablosuz kulaklıklarına benzeyen standartta olacağını gösteriyor.

PS5’te Bluetooth bağlantısı bulunmamasına rağmen, yeni kulaklıkların PlayStation ismiyle gelmesi de dikkat çeken diğer bir unsur oluyor. Sony’nin bir süre önce oyunculara yönelik ‘INZONE’ markasını da görücüye çıkarttığını hatırlatmadan geçmeyelim. Oyun odaklı kulaklıkların piyasaya çıkarılacak olması, Sony’nin PS5 için optimize edilmiş aksesuar ailesini genişletmek istediği anlaşılıyor. Yeni kablosuz kulaklığın özellikleri, fiyatı ve piyasaya çıkarılma tarihi ile ilgili daha detaylı bilgiye önümüzdeki aylarda sahip olacağız.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE