Philips OLED + 936, En iyi Görüntü Kalitesine Sahip OLED TV Seçildi

Yarışma; Abbey Road’ın ikonik 2 numaralı stüdyosunda 27 AV Forums okuyucusu jüri üyesinin katılımıyla gerçekleşti. Oturumda önde gelen 4 markanın OLED TV modellerinin görüntü işleme teknolojileri karşılaştırıldı.

Oylamada 65 inç ekran boyutlu Philips OLED+936, Sony A90J, Panasonic HZ2000 ve LG GI modelleri yer aldı.

4 model de perakende dükkanından satın alındı ve 27 jüri üyesinin ön yargısız oy verebilmeleri için TV’lerin markaları gizlendi. Tüm TV modellerinin teknolojik özellikleri oylama sırasında aynı standartlara getirildi. Böylece ürünler arasındaki standart teknolojik farklılıklar belirginleşti.  

Jüri üyelerine önceden ayarlanmış Canlı/Dinamik modda 11 klip ikişer defa izlettirildi. Kliplerin jüri üyeleri tarafından izlendiği sırada görüş açısı farklılıklarını azaltmak amacıyla oturdukları yerleri değiştirmeleri istendi.  

Bu oturumda jüri üyelerinin yüzde 28’i etkili bulmadıkları modelleri birbirlerine çok yakın puanlarla oyladılar.

İkinci oturumda da TV’lerin görüntü işleme performansını doğrudan karşılaştırılmasına izin veren ‘Canlı’ ve ‘Dinamik’ modları aktifleştirildi.  Canlı/Dinamik moddaki oylama sonucunda Philips OLED+936 model televizyon üyelerin yüzde 53’ü tarafından en iyi olarak oylandı. Philips’i yüzde 22 oyla Panasonic takip etti.

Tüm oturumların sonucunda Philips yüzde 36’yla en çok oyu aldı. Panasonic de yüzde 23 oyla ikinci sıraya yerleşti.

Philips TV Ürün Stratejisi & Planlama Direktörü Danny Tack heyecanını ‘’Alanında uzman jüri üyeleri tarafından oylanan 4 televizyon modeli pazardaki en iyi OLED TV’ler olduğundan, oturum oldukça zorlu geçti. Philips’in galibiyeti bizim için çok heyecan verici oldu. Şimdiye kadar İngiltere, Almanya ve Hollanda’da gerçekleşen oturumlarda 5 defa en çok oyu aldık. P5 görüntü işleme motorumuzun üstünlüğünün fark edilmesi büyük mutluluk’’ sözleriyle aktardı.

AV Forums adına yorum yapan Editör Phil Hinton ise ‘’ İngiltere’de 3.kez gerçekleşen oturumda AV Forum üyelerinin tercih edilmesinden dolayı çok memnunuz. Katılımcılar da etkinlikten çok keyif aldı. Bir TV üreticisi markasının, ayarlarını bizim yaptığımız ve jüri üyelerinin büyük bir gizlilikle oyladığı bu oturum çok adil gerçekleşti. 4 TV modeli de harika, ancak sonuçlar gösteriyor ki 65OLED+936 model Philips TV en etkileyici OLED televizyon modeli.’’ dedi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE