Otomotiv güvenliğinde Tesla

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin destekleriyle 17 Mart 2022 tarihinde Ankara’da BTK Merkez Binası’nda bu yıl 6’ncısı düzenlenen e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan StrixEye Kurucusu Ömer Çıtak etkinlik hakkındaki görüşlerinden ve otomotiv sektöründeki zafiyetlere yönelik alınan önlemlerden bahsetti.

Önceki iki sene pandemi nedeniyle etkinliğin hibrit yapıldığını belirten Ömer Çıtak, “Dolayısıyla burada katılımcıları görmemek bizi etkiliyordu. İnsanları görebildiğimiz bir konferans beni çok mutlu etti” dedi.

Globalde otomotivlerin siber güvenliğine ilgi duyan ve bu alanda çalışmalar yapan bir çok şirket olduğunu dile getiren Çıtak, “Aslında doğrudan bu şirketlerin siber güvenlik danışmanlığı aldığı siber güvenlik şirketleri var. Bunlarında kendi içerisinde siber güvenlik ekipleri var. Bunlardan en gıptayla baktığımız Tesla. Tesla hem kendi güvenlik ekibi olan, hem danışmanlık alan, hem de ödül avcılığı sistemi olan bir şirket. Güvenliğe önem verip yatırım yaptığı için de daha az riskli olduğunu görüyoruz” şeklinde konuştu.

VİDEO: 102
BAŞLIK: Otomotiv Güvenliğinde Tesla
KONUŞMACI: Ömer Çıtak – StrixEye Kurucusu

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE