OSTİM Teknik Üniversitesi dünyayı üniversiteye sığdırdı

‘Sanayi Dünyasının Üniversitesi’ olarak bilinen OSTİM Teknik Üniversitesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Uluslararası Kültür Günü’nün bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdi. 70 ayrı ülkeden yabancı öğrencilerin bulunduğu üniversitede öğrenciler farklı ülkelerin kültürlerini, yemeklerini ve danslarını deneyimledi.

OSTİM Teknik Üniversitesinde Campus Turkey sponsorluğunda organize edilen Uluslararası Kültür Günü, Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi Said Sani ez-Zahiri, Tacikistan Büyükelçisi Aşrafcon Gulov, Dominik Cumhuriyeti Büyükelçisi Elias Serulle’nin katılımıyla gerçekleşti. 

Uluslararası öğrencilerin, ülke büyükelçiliklerinin, uluslararası nitelikte sivil toplum kuruluşlarının kendi kültürlerini tanıttığı Uluslararası Kültür Gününde, Yunus Emre Enstitüsü, Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları, 8 ülke standı (İtalya, Tacikistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kazakistan, Kırgızistan, Somali, Paraguay, Sudan) dikkat çekici kültürleriyle mozaik oluşturdular. 

Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliğinin fotoğraf sergisi, Üniversitemiz Halk Dansları Topluluğu, Orta Doğu ve Afrika’dan yöresel dans gösterileriyle Uluslararası Kültür Günü’ne renk kattılar.  

Uluslararası Kültür Günü’nün açılış konuşmasını yapan OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Ali Yülek, “OSTİM Teknik Üniversitesi olarak uluslararasılaşma vizyonumuz doğrultusunda uluslararası akademisyenlerimizi ve öğrencilerimizi arttırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda yerli ve yabancı akademisyen ve öğrencilerimizi bir araya getiren Uluslararası Kültür Günü etkinliği, üniversitemiz çatısı altında geleneksel olarak her yıl düzenleniyor. Bu özel günde yer alan ve etkinliğimize katkı sağlayarak kültürleriyle renk katan büyükelçiliklere, enstitülere ve temsilcilere teşekkürlerimi sunuyor, keyifli bir gün diliyorum.” dedi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE