OPPO ve Qualcomm Technologies’den Snapdragon 8 Gen 2 Mobil Platformu için iş birliği

Akıllı ürün markası OPPO, Snapdragon Summit 2022’de yeni nesil Snapdragon 8 Gen 2 Mobil Platformuna özgü yazılım optimizasyonları yapmak için Qualcomm Technologies ile iş birliği yaptı.

Bu optimizasyonlar sayesinde, OPPO’nun ışın izleme teknolojisi, mobil cihazlardaki karmaşık ve yüklü oyun sahnelerinde uygulanabilecek. Yeni çözüm, mobil cihazların yapay zekâ işlemedeki enerji verimliliğini artırıp gecikmeleri kısaltacak.

Mobil ışın izleme teknolojisinde gerçekleştirdiği iş birliğinin yanında OPPO, gelecekte sunulacak mobil cihazların yapay zekâ yeteneklerini geliştirmek için Qualcomm Technologies ve Google ile ortak çalışmalar sürdürüyor. Bu kapsamda OPPO, donanım gücünü ilk kez Google NAS’a başarıyla entegre etti. OPPO’nun uygulaması, belirli çip özelliklerine dayalı yapay zekâ algoritmalarında yapılan optimizasyonlar sayesinde, hedef tespiti algoritmasının harcadığı güçte yüzde 27’lik bir düşüş ve bilgi işlem gecikmesinde yüzde 40’lık bir azalma kaydetti. Bu gelişmeler, yapay zekâ modellerinin daha kısa sürede daha fazla enerji verimliliğiyle çalışmasını ve donanım dostu bir çizgide öğrenmesini sağlayacak.

OPPO, bir sonraki Find X serisi amiral gemisi cihazlarında en yeni Snapdragon 8 Gen 2 Mobil Platformuna yer vereceğini duyurdu. Platform, dünya çapındaki mobil kullanıcıların video, oyun ve bağlantı deneyimlerinde çığır açacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE