OPPO Enco X2 Türkiye’de satışa sunuldu

Akıllı ürün markası OPPO, en yeni akustik amiral gemisi gerçek kablosuz kulaklık modeli Enco X2’yi Türkiye pazarında tüketicilerle buluşturdu.

Stüdyo kalitesinde ses sunmaya odaklanan gerçek kablosuz kulaklık OPPO Enco X2, Danimarka merkezli hoparlör üreticisi Dynaudio ile tasarlanan Süper Dinamik Dengeli Gelişmiş Motorunun sağladığı (SuperDBEE) akustik sistemle donatıldı. Kulaklıklarda ayrıca yepyeni ve Düşük Gecikmeli Yüksek Çözünürlüklü Ses Kodeği (LHDC) 4.0 bulunuyor. Ultra geniş frekansa sahip aktif gürültü engelleme (ANC) çözümüyle donatılan OPPO Enco X2, gürültü engelleme yetenekleriyle sesleri bozulmadan dengelerken amiral gemisi kalitesinde ses sunma konusunda çıtayı yükseltiyor.

SuperDBEE: Hi-Fi benzeri sesler için geliştirildi

SuperDBEE akustik sistemini sunmak için, Dynaudio’nun üst düzey stereo teknolojisi, OPPO Enco X2’nin kulaklık ünitelerine yerleştirildi. Koaksiyel çift sürücüleriyle sistem, kullanıcının dinleme keyfini artıran pürüzsüz ve doğal bir ses sunuyor. Buradaki eş eksenli sistemin 0,0095 milimetre inceliğindeki bas birimi, bir önceki modelden farklı olarak, ultra hızlı aktarmalı ve düşük bozulmalı ultrasonik titreşim sistemine sahip. Sistemde altın solvent döküm sıvı kristal polimer (LCP) diyafram ile yüksek hassasiyetli 0,033 milimetre inceliğinde DCAA ses bobinleri kullanılıyor. Sektör lideri bu yapı, OPPO Enco X ile karşılaştırıldığında, gerçekçi ve yüksek kaliteli bir dinleme deneyimi için anlık geçiş tepkileri veren ve süper düşük bozulmalar sunan LCP diyaframı sayesinde yüzde 31 daha hafif.

Tizler konusunda ise Enco X2, OPPO’nun imzası olan düz diyafram yapıyı koruyor ve Absolute Center Quad-Magnet Planar Tweeter / Mutlak Merkezi Dörtlü Mıknatıslı Düzlemsel Tweeter ile donanmış halde geliyor. Tweeter, önceki nesille kıyaslandığında, kulaklıklarda 40 kHz’e kadar ulaşabilen yüzde 100 daha geniş bir frekans aralığı sağlıyor. Ayrıca daha net ve etkili ses vermek için daha yüksek çözünürlüklü bir tiz performansı sunabiliyor.

Yüksek kaliteli ses alabilmek için, DAC olarak bilinen, yüksek performanslı bir ‘dijitalden analoğa dönüştürücü’ gerekiyor. OPPO Enco X2’de, bir donanım olarak bulunan Çip Üzerinde Sistem (SoC) içindeki DAC çipinin devre yapısı yeniden optimize edildi. Aynı zamanda daha yüksek kalitede ses endüktörü kullanıldı. Bu geliştirmeler, kulaklıklara iletilen seste yüzde 25’lik bir artış sağladı.

OPPO Enco X2 ayrıca, iki yıllık inovasyon ve araştırmanın bir sonucu olarak geliştirilen Golden Sound özelliğine de sahip. Golden Sound Boost, kullanıcıların işitme seviyelerini, kulak kanalı yapısıyla ilgili bilgileri ve kişiselleştirilmiş dinleme tercihlerini tek yerde entegre ediyor. Akıllı algoritma, yalnızca beş dakikalık bir testle, kullanıcının kulak kanalının modelini çıkarıyor. Bu da OPPO Enco X2’nin kayıt stüdyolarına yakın hassasiyette ses sunmasına yardımcı oluyor.

Gerçek kablosuz gürültü engelleme

Enco X2’nin üç mikrofonunun ikisinde Aktif Gürültü Engelleme’yi destekleyen üç çekirdekli bir çip bulunuyor. 45dB’ye ulaşabilen Aktif Gürültü Engelleme derinliği ve 4000Hz’e kadar genişleyebilen Aktif Gürültü Engelleme Frekans Aralığı sunabilen OPPO Enco X2, geleneksel kulaklıklarda başarılması zor bir işin üstesinden gelerek dış sesleri istenmeyen durumlarda kolay ve etkili bir şekilde bloke edebiliyor. OPPO Enco X2’nin üçlü mikrofon sisteminin en gelişmiş yönü ise sesi kemikten ileten mikrofon özelliği. Mikrofon, kullanıcının sesini tanımlamak ve aramaları geliştirmek için sesi kafa tası kemiğinden ileten (bone voiceprint) bir yapay zeka gürültü azaltma algoritması kullanıyor ve böylece aramalarda kullanıcının sesi her zaman duyulabiliyor.

OPPO ayrıca kişiselleştirilmiş bir Aktif Gürültü Engelleme teknolojisi sunmak için gerçek kullanıcı verilerinden faydalandı ve binlerce kulak içi test gerçekleştirdi. Toplanan verilerin yardımıyla OPPO Enco X2, gürültü kontrol eğrisini her kullanıcının kulak kanalı yapısına göre ayarlayabiliyor ve kişiselleştirilmiş Aktif Gürültü Engelleme özelliğini tam anlamıyla kullanıcıya özel hale getirebiliyor. Gerçek kablosuz kulaklıklarda sıkça karşılaşılan rüzgar gürültüsü sorununun üstesinden gelmek için OPPO Enco X2, özel olarak tasarlanmış rüzgar geçirmez tel örgülere sahip. Kavisli tel örgülerin ön kısmındaki deliksiz yapı, sürtünme katsayısını etkili bir şekilde azaltıp sesin geçmesine izin verirken rüzgar sesini etkili bir şekilde engelliyor. Rüzgar geçirmez hava kanalı yapısı rüzgar kontrol algoritmasıyla birleşince, rüzgar sesleri etkili bir şekilde kontrol edilebiliyor. Böylece kullanıcılar tüm dış mekanlarda Hi-Fi ses kalitesinin keyfini çıkarabiliyor.

OPPO Enco X2, önceki modelde çok sevilen bir özellik olan Uyarlanabilir Aktif Gürültü Engelleme özelliğine de sahip. Uyarlanabilir Aktif Gürültü Engelleme, kullanıcının bulunduğu gürültülü ortama ve kullanım senaryolarına bağlı olarak, gürültü engelleme seviyesini anında değiştirebiliyor. Uyarlanabilir Aktif Gürültü Engelleme, evde eğlenen ya da açık havada keyif yapan her kullanıcının gürültü engelleme ihtiyaçlarını karşılıyor.

Enco X2 önemli yükseltmelerle geliştirildi

OPPO’nun amiral gemisi akustik ürünü OPPO Enco X2, kullanıcı odaklı önemli yükseltmelerle geliştirildi. Ekstra uzun pil ömründen iki kulaklıkla ayrı ayrı da bağlantı sağlayabilen Bluetooth 5.2’ye ve optimize edilmiş kullanım rahatlığına kadar her geliştirme, OPPO’nun kullanıcı deneyimine öncelik verme konusundaki titiz çabalarının bir yansıması olarak sunuluyor.

OPPO Enco X2, ultra hızlı şarj ve uyumlu Qi kablosuz şarjı da destekliyor. Şarj kutusunun desteğiyle birlikte, kulaklık 40 saate kadar kullanılabiliyor. 6 saat müzik dinlemek için sadece 5 dakikalık şarj yeterli oluyor. OPPO Enco X2 ayrıca ses aldığı cihazları otomatik değiştirme özelliğine sahip. Hem telefonunuza hem de akıllı saatinize bağlı kulaklıklar, bir arama geldiğinde otomatik olarak telefona bağlanıyor. Bu da kullanıcıların telefonlarını çıkarmadan aramaları yanıtlayabilmesine imkan tanıyor.

Siyah ve beyaz renklere sahip kablosuz kulaklık modeli OPPO Enco X2’nin, Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 2 bin 899 TL.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE