OPPO, Developer Conference 2022’de yeni teknolojilerini tanıttı

OPPO, Developer Conference 2022’de Pantanal adlı platformlar arası akıllı sistemini, gelişmiş akıllı telefon-araç entegrasyonu sağlayan OPPO Carlink çözümünü ve OPPO Sense sağlık algoritmasını tanıttı. OPPO, birlikte çalıştığı geliştiricilere ve içerik oluşturuculara destek olacak 2 milyar yuan değerindeki planını da açıkladı.

OPPO Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ürün Sorumlusu Pete Lau, “Akıllı cihazların her yerde kendini göstereceği bir dünya bizleri bekliyor. Bu akıllı cihazlar sadece birbirine bağlanmakla kalmamalı, kullanıcılara hizmet sunmak ve Deneyimlerin İnternetinin geleceğini inşa etmeye yardımcı olmak için birbirleriyle entegre de edilmeli. Teknoloji ekosistemine sahip bir şirkete dönüşmeye devam ederken, herkese açık, karşılıklı fayda sunan ve sürekli gelişen bir ekosistem oluşturmak için global geliştiriciler ve ortaklarla güçlerimizi birleştirmeyi heyecanla bekliyoruz” dedi.

Herkese tamamen açık entegrasyon imkânı

OPPO Developer Conference 2022 etkinliğinde OPPO, farklı cihazlar ve sistemlerin, aradaki engelleri aşarak gerçek anlamda bağlantı kurmasını ve birlikte çalışmasını sağlamak üzere kendi geliştirdiği ilk çapraz platform sistemi olan Pantanal’ı tanıttı.

Cihazlar arası algılama ve bilgi işlem yeteneklerine sahip Pantanal, kullanıcıların ihtiyaçlarını daha iyi anlayabiliyor, tahminler yürütebiliyor ve hizmetleri doğru zamanda doğru şekilde sunabiliyor. Geliştiricilerin birden fazla platformda hizmet geliştirmesini ve dağıtmasını kolaylaştıran bir platformlar arası sistem olan Pantanal, verimliliği artırıp maliyetleri azaltacak.

Akıllı telefonlar ile araç entegrasyonu

Araç içerisinde sunulan hizmetler ve eğlence servisleri konusunda akıllı cihazların daha fazla kullanılmasıyla birlikte OPPO, akıllı telefonlar ile araçlar arasındaki iş birliğini ve entegrasyonu sağlamak için OPPO Carlink çözümünü geliştirdi.

OPPO Carlink, akıllı telefon ve otomobil şirketi iş birliklerine yeni bir model sunuyor. Kullanıcılar, halihazırdaki araç içi bilgi-eğlence sistemlerini değiştirmeden bir akıllı telefonun bilgi işlem gücüne ve uygulama ekosistemine erişebilirken akıllı telefonlar da yazılım desteğiyle araçlarda hizmet sunabiliyor.

2 milyar yuan değerinde kaynak

Ürünlerini ve hizmetlerini birden fazla platformda kullanıcılara sunmak için 300 binden fazla geliştirici ve 700 bin içerik oluşturucu OPPO’ya katıldı. OPPO Open Platform, uygulama hizmetleri, grafik işleme ve ara bağlantı gibi alanlarda geliştiricileri destekliyor. Bunun yanında OPPO, geliştiricilerin ekosistem oluşturmasını desteklemek için, 2023 yılında Gravity Plan adlı girişimine 2 milyar yuan değerinde kaynak tahsis edeceğini de duyurdu.

Kronik hastalık tespiti

OPPO Developer Conference 2022’de OPPO, kendi geliştirdiği OPPO Sense algoritmasını ilk kez duyurdu. Algoritma, kardiyovasküler sağlık, fitness ve uyku takibinde çığır açıyor. Ayrıca, belirli kronik hastalıkların başlangıcını tespit etmeye yardımcı olmaya odaklanan OPPO, IoT ürünleri arasındaki bağlantıyı güçlendirmek ve tasarlanan sağlık yönetimi uygulamalarını, donanımları ve hizmetleri geliştirmek için global ortaklarla sürdürdüğü iş birliklerini daha da ileri taşıyacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE