OKX, Bahamalar’da Dijital Varlık İşletmesi olarak kaydoldu

Global kripto para borsası OKX, Bahamalar’da yeni yürürlüğe giren Dijital Varlıklar ve Kayıtlı Borsalar (DARE) Yasası kapsamında Dijital Varlık İşletmesi olarak kaydolduğunu bugün resmî bir duyuruyla açıkladı.

Şirket, OKX Bahamas adlı yeni bir yan kuruluş kurdu ve blok zinciri sektörünün önde gelen isimlerinden, aynı zamanda bir Bahamalı olan Dr. Jillian Bethel’i, OKX Bahamas’a CEO olarak atadı. Bölgesel bir merkez olarak hizmet vermeyi amaçlayan OKX Bahamas, Nassau’da bir merkez ofis açtı ve yerel bazda 100 personeli işe almayı planladığını açıkladı.

Dönüm noktası olarak nitelendirilebilecek bu gelişme tam da OKX’in kayda değer bir büyüme kaydettiği dönemde yaşandı. Şu anda 180 piyasada dünya çapında 20 milyondan fazla kullanıcısı olan OKX’in yılbaşından bugüne kadarki aylık Spot işlem hacmi 84 milyar doları geçti. OKX Bahamas’ın Nassau’da açtığı bölgesel merkez ofis ile yerel bazda sayıları her geçen gün artan kripto para yatırımcılarının ve alım-satım yapan kullanıcıların bu alandaki ihtiyaçları en iyi şekilde karşılanabilecek.

OKX’in Bahamalar’da Dijital Varlık İşletmesi olarak kaydolduğu gelişmesi, tam da OKX’e Dubai Sanal Varlık Düzenleme Kurumu (VARA) tarafından geçici lisans verilmesinin ardından gerçekleşti. OKX, Dubai’de de bölgesel bir merkez ofis açtı ve Birleşik Arap Emirlikleri ile çevre ülkelerdeki nitelikli yatırımcılara hizmet vermeye başladı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE