Ödüllü yönetmen Joe Wright yeni Filmini Sadece Galaxy S21 Ultra’yı Kullanarak Çekti

Samsung’un yaratıcı olmak isteyen herkese ilham vermek ve kullanıcıları kendi hikâyelerini anlatmaya teşvik etmek için hayata geçirdiği, “Filmed #withGalaxy” içerik serisi kapsamında dünyanın en iyi yönetmenlerinin filmleri yer alıyor. Dünyaca ünlü yönetmenler sadece Galaxy S21 Ultra’yı kullanarak filmlerini çekiyor.

Samsung Electronics, tüm kullanıcıları Galaxy cihazlarıyla yaratıcılıklarını ortaya koymaya teşvik etmek amacıyla, dünyanın en ünlü yönetmenleri ile iş birliği yapıyor. Bu iş birlikleri kapsamında “Filmed #withGalaxy” adı ile dünyanın en iyi yönetmenlerinin filmleri yer aldığı içerik serisi yayınlanıyor. 

Samsung serinin ilk filmi için ise “Aşk ve Gurur” ve “Kefaret” filmleriyle bilinen dünyaca ünlü yönetmen Joe Wright ile iş birliğine imza attı. Aşkın peşinde, kendi istekleri için kurallara karşı gelen bir prensesin hikâyesinin anlatıldığı Princess & Peppernose müzikal filminde kuklalar ve canlı koreografi kullanılarak, tüm sahneler Galaxy S21 Ultra 5G akıllı telefonla çekildi. Princess & Peppernose filminin yapım sürecinde Wright ve ekibi, Galaxy S21 Ultra’nın 13 mm’lik Ultra Geniş merceği sayesinde her sahnede görüntünün tamamını çerçeveye sığdırmayı başardı.

Wright, çekimlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Annem ve babam, İngiltere’de tamamen kukla gösterileri yapan ilk tiyatronun kurucusu ve işletmecisiydi. Ben de kendi köklerimi hatırlamak için bunun mükemmel bir fırsat olduğunu düşündüm. Bu süreçte beni en çok şaşırtan ise karakterler ve hikâyeyle çalışabilmenin son derece hızlı ve kolay olmasıydı. Kamera her an hazır bulunuyordu ve tek yaptığımız çerçeveyi yakalayıp kayda almak oldu.” dedi.

Görüntü yönetmeniyse şunları söyledi: “Daha önce hiç yapmamıştık ancak bu defa geniş merceği tercih ettik. Geniş açı planlar için kullandığımız mercekle yakın çekim yaptığımızda, tıpkı Super8 kullandığımız zamanlardaki gibi kendine has, hayaletimsi, halüsinasyona yakın nitelikte bir görünüm ve hissiyat yakalamayı başardık.”