O Türk dünya golf pazarını sarsmaya devam ediyor!

Merkezi Singapur’da bulunan Rapsodo Türkiye’deki Ar-Ge ofisinden dünyaya önemli mesajlar vermeye devam ediyor. Dünyaca ünlü golf ekipmanları şirketi Callaway ile anlaşma yaptıklarının altını çizen Rapsodo Kurucusu ve CEO’su Batuhan Okur, “A’dan Z’ye Türk Mühendislerle geliştirdiğimiz  golf simülasyonlu Rapsodo MLM2PRO, Callaway golf topları ile eşleşerek golfçülere benzersiz bir deneyim sunuyor. Callaway işbirliği Türk Mühendislerin Amerika golf pazarına attığı imzanın bir sonucudur ve biz bu yeni ürünle Amerika’da yüzde 50 pazar payı hedefliyoruz. Bu çok büyük bir başarı.” dedi.

Gerçek zamanlı veriler sağlayarak sporcuların maksimum potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmasıyla tanınan Rapsodo, yeni golf ürünü Mobile Launch Monitor 2 Pro’yu (MLM2PRO) Amerika’da piyasaya sürdü.

Radar teknolojisi ve makine öğrenimi kullanılarak tasarlananMLM2PRO, golfçülere mesafe, top hızı, veri görselleştirmeli şut faktörü, sopa boşluğu, şut dağılımı gibi bir çok metriği izleyerek vuruşlarını analiz etme ve performans geliştirme imkanı sunuyor. Toplamda, MLM2PRO iniş açısı, dönüş hızı ve dönüş ekseni gibi yeni veri noktaları dahil olmak üzere 13 temel metriği analiz ediyor. Android ve iOS uyumlu bu yeni golf monitörü E6 ve Awesome Golf gibi çoklu simülasyon yazılımları ile de entegre çalışıyor.

“Callaway – Rapsodo ortaklığı büyük bir başarı ve onurdur”

Yeni MLM2PRO’nun, Rapsodo’nun her seviyedeki golfçüler için profesyonel düzeyde veriler sağlayarak oyuncu performansını artırma misyonunun bir devamı olduğunun altını çizen Okur, “Callaway Golf ile ortak olma şansına sahip olmak bizim için büyük bir başarı ve onurdur.  Bu ortaklık bu fiyat skalasında dönüş hızı ve dönüş ekseni gibi dikkate değer metrikler sunan, zengin verili bir ürün pazara sundu.” ifadelerini kullandı.

Rapsodo, dünyanın izlediği bir start up öyküsü

2011 yılında Singapur’da kurulan Rapsodo, yüksek teknolojiyi erişilebilir kılma vizyonuyla Amerika’da golf ve beyzbol alanında önemli pazar verileri elde edince Okur, kuruluşunun  7’nci yılında Ar-Ge üssünü Türkiye’de kurma kararı alıyor. Spor performansı ölçüm ve analitiği pazarında, veri bilimi odaklı yazılımlar geliştiren Rapsodo, kamera ve radar kombinasyonundan oluşan donanımıyla bir sporcunun ‘Ben daha iyi nasıl olabilirim’ sorusuna yanıt buluyor. Sporcu ürünü kullandıkça AI (yapay zeka) motoru, sporcuyu daha iyi anlıyor, artı ve eksileri karşılaştırmalı olarak sunuyor. Veri bazlı geliştirme üzerine kurulu sistem sayesinde bugün dünyaca ünlü kulüpler, sporcular ve antrenörler, pazar değerini artırma konusunda önemli adımlar atıyorlar. Spor teknolojileri pazarına yön veren bu verilerin üretimi ve analizi ise Rapsodo’nun  dünyaya Türkiye’den ihraç ettiği yazılımlarla gerçekleşiyor. Merkezi Singapur’da, Ar-Ge Ofisi Türkiye’de yer alan Rapsodo, dört farklı kıtada, dört farklı ülkede 13 farklı ulustan çalışana sahip. 

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE