NVIDIA’dan The Last of Us oyuncularına sevindirici haber!

NVIDIA, The Last of Us Part 1 oyununda yaşanan sorunları çözmek için GeForce Hotfix Driver 531.58 sürücüsünü yayına sundu.

Bilgisayar donanımlarının stabil performanslı bir halde çalışması amacıyla üreticilerin yayınlamış olduğu güncellemelerin önemi çok büyük. Bu bağlamda AMD ve NVIDIA gibi şirketler belirli dönemlerde oyunları ve uygulamaları optimize etmek amacıyla yeni sürücüleri kullanıma sunacak.

NVIDIA, GeForce Hotfix Driver 531.58 sürücüsünü yayınladı

Bu hedef doğrultusunda NVIDIA, geçtiğimiz günlerde Game Ready Driver 531.41 sürücüsünü yayına çıkarmıştı. Bu sürüm ile beraber bazı sorunlar halledilmiş olsa dahi GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarında beklenmeyen bir hata meydana gelmişti.

NVIDIA, GeForce RTX 30 serisi grafik kartlarında çökmeye sebep olan The Last of Us Part 1 oyunundaki problemleri çözmek için GeForce Hotfix Driver 531.58 sürücü güncellemesini yayına verdi. Böylece oyunda beklenmedik anlarda oluşan ekran kartı çökme problemlerinin çözüldüğü belirtiliyor.

NVIDIA, ayrıca Assasin’s Creed Origins oyunundaki kararlılık problemlerini de yeni sürücüsü ile ele almış görünüyor. Bunun yanında sıra Resident Evil 4 Remake oyununda FXAA özelliği aktif hale geldiğinde oluşan bozulma sorunlarının da giderildiği bilgisi yer alıyor.

GeForce Hotfix sürücüsü ile çözülmüş sorunlar:

The Last of Us Part 1 oyununda, GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarının oyun esnasında rastgele çökme sorunu. [4031676]

531.18 sürücüsü ile Assasin’s Creed Origins oynanırken yaşanılan kararlılık sorunları. [4008770]

Resident Evil 4 Remake oyununda FXAA aktif hale geldiğinde oyunda meydana gelen bozulma. [4051903]

NVIDIA, yayınladığı sürücü güncellemeleri ile beraber kullanıcılarının yaşadığı problemleri çözmeye odaklanmış durumda. Son Hotfix ile The Last of Us Part 1, Assasin’s Creed Origina ve Resident Evil 4 Remake oyunlarında da meydana gelen problemler çözülmüş görünüyor.

Ekran kartını zorlayan bu tür oyun ve programlar için sürücülerin güncelleştirmesi büyük bir önem arz ediyor. NVIDIA da bu konuyla alakalı getirdiği yeni sürücü güncellemesi ile kullanıcılarının problemlerini çözmeye devam ediyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE