Nutanix İkinci Müşterilerin Tercihi Olmayı Başardı

Kurumsal bulut bilişim sektörünün liderlerinden Nutanix (NASDAQ: NTNX), Gartner Inc. tarafından 2020 Gartner Peer Insights Hiper Bütünleşik Altyapı İçin Müşterilerin Tercihi olarak seçildiğini duyurdu. Nutanix bu unvanı ikinci kez üst üste elde etti.

“Birçok şirketin işlerini uzaktan yürütmenin zorluklarıyla yüzleştiği bir dönemde müşterilerimize görünmez ve otomatik bir BT altyapısı sunmaya devam ediyor, ekiplerin daha acil ihtiyaçlara odaklanmasını sağlıyoruz.” diyen Nutanix COO’su David Sangster, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gartner Peer Insights Hiper Bütünleşik Altyapı İçin Müşterilerin Tercihi seçilmek bizim için büyük bir onur. Bu unvan, müşterilerimizin yaygın uzaktan çalışma gibi değişen ihtiyaçlarına uyum sağlayan, esnek, sade ve güvenilir bulut bilişim çözümleri sunma kararlılığımızı artırıyor.”

Nutanix hiper bütünleşik altyapı; bilgi işlem, sanallaştırma, depolama, ağ ve güvenliği entegre ederek sanal masaüstü ortamı kurma gibi işleri daha kolay ve hızlı hale getiriyor. Eski BT sistemleriyle haftalar sürecek işler Nutanix sayesinde saatler içinde tamamlanabiliyor. Taşınabilir, abonelik tabanlı yazılım lisanslarıyla kullanışlı bir esneklik sunan Nutanix, BT altyapılarının belirli donanım araçlarına ve yapılandırmalarına bağımlılığını ortadan kaldırıyor. Bu da global tedarik zincirini etkileyen durumlarda kritik önem kazanıyor.

Müşterilerin Tercihi unvanı, geçtiğimiz yıl içinde 68 müşteriden alınan ayrıntılı geri bildirimlere göre birden çok hiper bütünleşik altyapı markası arasında en yüksek dereceyi alana veriliyor. Nutanix çözümleri, hiper bütünleşik altyapı pazarının Gartner Peer Insights değerlendirmesine dahil olmasından bu yana müşteriler tarafından 301 kez incelendi ve 5 üzerinden ortalama 4,7 puan aldı.*

Müşteriler Nutanix hakkında şunları söylüyor:

Her Sektörde Karmaşık Veri Merkezi İş Yüklerinin Üstesinden Gelebiliyor

“Burada bütünüyle Nutanix platformunu uyguluyoruz. Nutanix ekibi, uygulama planlamasından en sorunlu oyun yazılımlarımızı nasıl dahil edeceğimiz konusunda yardımcı olan çözüm mimarları göndermeye kadar her aşamada çok yardımcı oldu.”

– Hizmet sektöründe çalışan bir veri tabanı yöneticisi

Nutanix Kurumsal Bulut Platformu İncelemesi

“Sanallaştırma, bilgi işlem ve depolama kapasitesiyle Nutanix, BT işlerini kesinlikle daha kolay hale getiriyor. Aslında yalnızca BT departmanına değil, maliyetleri düşürdüğü için tüm şirkete büyük fayda sağlıyor. […] Platform ölçeklenebilir yüksek performanslı depolama ve sanallaştırma çözümleri sunuyor. Platformda sanal makinelerimizi aynı fiyata kolayca geliştirmemizi sağlayan araçlar bulunuyor. Bunu sıradan bir ortamda yapmamız çok zor çünkü böyle bir işe girişmeden önce birçok etkeni düşünmemiz gerekli.”

– Hizmet sektöründe çalışan bir bilgisayar mühendisi

Gelmiş Geçmiş En İyi Hiper Bütünleşik Altyapı

“Yıllardır kullandığım en iyi hiper bütünleşik altyapı. Bu altyapıyı sanal ortamımızın tümünü yönetmek ve aynı zamanda hizmetleri de takip etmek için kullanıyoruz. Sistemimiz kaynaklarını paylaşan düğümlerden meydana geldiğinden ve bu düğümlerdeki disklerin, belleklerin, işlemcilerin ve diğer kaynakların tek bir kaynak olarak gösterilmesinden dolayı işimizin sürekliliğini korumak için hizmetleri takip etmek büyük önem taşıyor.”

– Sağlık sektöründe çalışan bir sistem operatörü

Kolay Uygulama ve Sürekli Gelişen Bir Ürün

“Bu ürün ve profesyonel hizmetler beklentilerimizi aştı. Halen VMware’i Nutanix ile birlikte kullanıyoruz fakat geleneksel 3 katmanlı sistemden Nutanix’e geçiş gayet kolay oldu. Profesyonel hizmetlerden de yararlandık ama bunları ofis içinde kurduktan sonra kullanmadan da çalışmaya devam edebilirdik. Kurulum o kadar kolaydı. Ürün harika çalışıyor, son derece kullanışlı ve içinde dolaşmak çok kolay. Nutanix yeni ürünler ve entegrasyon yöntemleri geliştirmeye devam ediyor.”

— Finans sektöründe çalışan bir BT yöneticisi

Kolay Kurulum ve Harika Büyüyen Bir Sistem

“Bu tamamen yazılım tanımlı ve harika çalışan bir canavar. Hiçbir sorun yaşamadık[.] Çalışmayan bir şey henüz görmedim.”

– Eğitim sektöründe çalışan bir ağ mühendisi

Müşteri odaklı olmak, Nutanix’in temel değerleri arasında yer alıyor. Son altı yıl içinde ortalama net tanıtım puanının 90’ın üzerinde olması ve 2020 mali yılının ikinci çeyreğinin sonunda %97 müşteri geri dönüş oranı elde edilmesi, müşteri memnuniyetini ortaya koyuyor.

Birçok kurum uzaktan çalışmaya geçerken, Nutanix akıllı, kolay ve güvenilir bulut yazılım çözümleri sunmaya devam ediyor. Bunu da aralarında yaklaşık 880 adet Global 2000 şirketinin yer aldığı dünya çapında toplam 16.000’e yakın müşterisine mükemmel müşteri hizmeti vererek yapıyor. Şirketin esnek ve ölçeklenebilir hiper bütünleşik altyapı çözümleri, bu belirsiz dönemde ihtiyaç duyulan esnekliği, ölçeklenebilirliği ve performansı, Nutanix’in bilindik kolay kurulum ve yönetim imkanlarıyla birlikte sunuyor.

Nutanix hakkında

Bulut yazılımlarında global bir lider ve hiper bütünleşik altyapı çözümlerinde öncü olan Nutanix, bilişim teknolojileri her yerde görünmez kılıyor. Tüm dünyada şirketler Nutanix yazılımlarını kullanarak, kendi özel, hibrit ve çok platformlu bulut ortamlarında istedikleri uygulamaları istedikleri konumda ve istedikleri ölçekte tek bir platform üzerinden yönetebiliyor. Daha fazla bilgi için www.nutanix.com adresini ziyaret edebilir veya @nutanix Twitter hesabından bizi takip edebilirsiniz.