Next Game Startup 2022 için son başvuru tarihi 27 Haziran

Oyun sektörüne adım atmak isteyen genç girişimcilerin sektöre katılmalarını ve başarılı girişimler kurmalarını sağlamak için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ destekleriyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Next Game Startup 2022 başvuruları için son 1 gün kaldı.

Bu yıl da Eylül ayında 91’inci İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında Kültürpark’ta gerçekleştirilmesi planlanan finallere, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yapacak. 9-11 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacak olan festivalde, geliştiriciler sadece oyun severlerle değil aynı zamanda değerli jüri üyeleri, mentorlar ve diğer oyun geliştiricileri ile bir araya gelerek projelerini tüm Türkiye’ye tanıtma şansı bulacak. 11 Eylül’de gerçekleşecek olan finalin yanı sıra bağımsız oyun geliştiricilere ayrılan oyun stantları ile de oyunlarının reklamını ilk adımlarından itibaren yapabilecek.

Kayıtlar kapandıktan sonraki 3 aylık süreçte Digi Game Startup Studio’nun sağladığı mentor destekleriyle katılımcılar, sadece oyun geliştirme alanında değil; iş modeli oluşturma, inovasyon ve girişimciliği oyun sektörüyle birleştirme, şirketleşme ve yatırım alma sürecine adım atma gibi birçok konuda eğitim alarak kendilerini geliştirme fırsatı bulacak. Oyun geliştiricileri bilgisayar, mobil ve konsol platformlarına geliştirdikleri projeler ile yarışmaya katılabilecek ve yarışma süresince seminer ve atölyeler gibi etkinliklerin yanı sıra sürekli alabilecekleri mentor destekleri ile projelerini bir üst seviyeye taşıma fırsatı bulacak.

Yarışmada katılımcıların başvuruları, alanında uzman isimlerden oluşan teknik jürinin yapacağı değerlendirmelerinin ardından önce ön elemeyi, ardından çeyrek ve yarı final etaplarını geçecek. Çevrimiçi olarak başlayan yarışma süresince Discord sunucusu üzerinden yapılacak eğitim seminerleri ve danışmanlık seanslarına katılan ekipler, sektörün önde gelen profesyonellerinden mentorluk desteği alarak süreç boyunca pek çok alanda kendilerini geliştirme fırsatı da bulacak. Yarışmanın jüri üyeleri, ödül havuzu, eğitim programları, workshop konukları gibi detaylar da çok yakında duyurulacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE