Mobil Oyun Hackathonu’nun kazananları belli oldu

Anadolu Sigorta’nın bu yıl altıncısını düzenlediği Hackathon etkinliği, 29 Eylül- 2 Ekim 2022 tarihlerinde 29 takımın katılımıyla gerçekleşti.

Bu yıl ilk kez “Mobil Oyun” olarak “Beat the Murphy Law” teması ile düzenlenen etkinlikte ilk üç proje toplam 65 bin TL’lik ödülün sahibi oldu. Birinci olan Anka Games’e 30 bin TL, ikinci olan Trainspotting Studio’ya 20 bin TL, üçüncü olan Dumbo Games’e ise 15 bin TL ödül verildi.

3 yazılımcıdan oluşan Anka Games ekibi Mr. Murphy at Lunapark adında 3 ayrı oyun şeklinde tasarlanan ve birbiri arasında geçiş imkanı olan bir oyun geliştirdi. Oyunda kendilerinin tasarlayıp geliştirdiği görselleri ve ses efektlerini kullanan ekip, Murphy kanunlarından esinlenerek, araba ile lunaparka giden baba ve kızın başına gelebilecek kötü olaylardan yola çıkıyor.

İkinci olan ekip, Trainspotting Studio’nun tasarladığı Murphy’s Car adlı oyun, arabası ile evine gitmeye çalışan bir kişinin başına gelebilecek olayların simülasyonundan oluşuyor. Araç yolda meteor, ateş, yolun çökmesi ya da bitmesi gibi engellerle karşılaşıyor. Oyuncular yeni bir yol çizerek ve arabayı diğer tehlikelerden koruyarak hedefe ulaştırmayı hedefliyor.

Üçüncü ekip olan Dumbo Games’in Insurance Run adlı oyunu ise bir kargocunun, paketleri adrese teslimi sırasında karşılaştığı engellerden yola çıkarak tasarlandı. Oyunda kargocu sigorta kapısından geçtiğinde koruma kazanırken, yoldaki engebeler oyuncunun canını azaltıyor.