Mevzuata uygun siber güvenlik çözümleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin destekleriyle 17 Mart 2022 tarihinde Ankara’da BTK Merkez Binası’nda bu yıl 6’ncısı düzenlenen e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan Ruijie Networks Türkiye Ülke Müdürü Yunus Han ve Ruijie Networks Satış Mühendisi Taner Elmas etkinlik hakkında değerlendirmelerde bulunarak, firmalarının 5651 sayılı kanun kapsamında aldığı önlemlerden bahsetti.

Türkiye’de ilk defa böyle bir siber güvenlik etkinliğine katıldıklarını belirten Ruijie Networks Türkiye Ülke Müdürü Yunus Han, “Etkinlikte çok güzel ve faydalı sunumlar oldu. Siber güvenlik dünyada ve Türkiye’de çok önemli bir konu haline geldi. Bu tarz etkinliklerin yapılması çok güzel oldu” dedi.

Ruijie Networks Satış Mühendisi Taner Elmas ise, 5651 sayılı kanun kapsamında firmalarının aldığı önlemlerden bahsederek, “Bütün ürünlerimizde yasal mevzuat gereği, bütün kullanıcıların loglanması, internet trafiklerinin kişiselleştirilmesine karşı önlem alınması ve bunları uzun bir süre boyunca farklı ortamlarda tutulmasıyla ilgili çözümlerimiz yer alıyor. Biz de üretici tarafında bütün ürünlerimizin bu mevzuata hazır bir şekilde log üretmesi anlamında çalışmalar yapıyoruz. Yerel çözüm ortaklarımızla yine bunları yasal mevzuata uygun hale getirip, müşterilerimizle paylaşıyoruz” şeklinde konuştu.

VİDEO: 104
BAŞLIK: Mevzuata Uygun Siber Güvenlik Çözümleri
KONUŞMACI: Yunus Han – Ruijie Networks Türkiye Ülke Müdürü / Taner Elmas – Ruijie Networks Satış Mühendisi

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE