Meta’dan Turcorn 100 Programı’na tam destek

Meta, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Türkiye teknoloji girişimciliği ekosistemine yeni turcornlar kazandırabilmek amacıyla başlattığı Turcorn 100 Programı’na eğitim ve mentorluk desteği sağlayacağını duyurdu.

Meta’nın yaptığı açıklamaya göre, programda yer alacak turcorn adaylarına eğitim, danışmanlık ve mentorluk, iş ağlarına ve finansman kaynaklarına erişim ve fiziki altyapılardan yararlanma fırsatları sunulacak. Bu kapsamda, turcorn adayları Meta’nın Türkiye’deki girişimci ekosistemine katkı sağlamaya yönelik hayata geçirdiği çalışmalarının bir parçası olan BAŞLAT Akademi’nin yeni döneminde sunulacak eğitimlerden yararlanabilecekler. Aynı zamanda girişimlere uluslararası networklere ve satış kanallarına erişim sağlamaları ve teknoloji sektörüne dair öngörüler elde etmeleri için de imkanlar sunulacak.

Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak ve sürdürülebilir temelli teknoloji girişimlerini geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdüren Meta, Hello Tomorrow Türkiye iş birliğiyle hayata geçirilen BAŞLAT Akademi’nin ilk dönemini geçtiğimiz yıl gerçekleştirmişti. Çeşitli kategorilerden erken aşama teknoloji girişimleri için teknik eğitim ve mentorluk desteği sunan programın Ocak ayında başlayacak yeni dönemine ise 20 girişimin katılma hakkı kazandığı duyuruldu. Bu doğrultuda, programa katılma hakkı kazanan girişimlere program boyunca pazarlama, satış, liderlik ve finans gibi çeşitli konularda alanının uluslararası uzmanları tarafından eğitimler ve birebir mentorluk imkanları sağlanacak. Turcorn 100 programında yer alacak girişimler de BAŞLAT Akademi kapsamında sunulan bu imkanlardan faydalanma fırsatı elde edebilecek.

Kapsamlı bir tasarıma sahip olan bu programa katılma hakkı kazanan girişimler, Akıllı Şehirler, Dijital Sağlık, Eğitim Teknolojileri, Tarım Teknolojileri ve Veri & Siber Güvenlik kategorilerinde faaliyet gösterme, bilimsel olarak kanıtlanmış bir teknoloji geliştirme veya var olan teknolojiyi yüksek etki yaratabilmek için iyileştirme ve geliştirdiği teknoloji ile sosyal bir fayda uyandırma kriterleri doğrultusunda belirleniyor.