Meta ve WhatsApp soruşturmasında sözlü savunma yarın yapılacak

Rekabet Kurumu, 11 Ocak 2021’de “veri paylaşma zorunluluğu” hakkında Meta ve paydaş şirketleri hakkında soruşturma açmıştı.

Meta Platforms Inc. (Facebook Inc.), Meta Platforms Ireland Ltd. (Facebook Ireland Limited) , WhatsApp LLC ve Madoka Turkey Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı yarın Rekabet Kurumunda yapılacak.

Rekabet Kurumu internet sitesinde yapmış olduğu duyuruda; Meta Platforms Inc. (eski unvanı Facebook Inc.), Meta Platforms Ireland Ltd. (eski unvanı Facebook Ireland Limited), WhatsApp LLC ve Madoka Turkey Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti. hakkında 4054 sayılı Kanun’un 6’ncı maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindiğini açıkladı.

Sözlü savunma toplantısının yarın saat 10.30’da Rekabet Kurumunda gerçekleştirileceğini belirten Kurum, toplantıya dinleyici olarak katılmak isteyenlerin, çevrim içi takip edebileceklerini ve bu amaçla en geç toplantı saatinden yarım saat öncesine kadar Rekabet Kurumunun internet sitesindeki yönlendirmelere uygun olarak katılım formunun doldurulması gerektiğini ifade etti.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE