Renault Megane E-Tech’in Türkiye fiyatı belli oldu

2021 senesinde resmi bir şekilde tanıtımı yapılan Renault Megane E-Tech yüzde 100 elektrikli, geçte olsa Türkiye’de yollara düşmeye artık hazır. Çok merak edilen yüzde 100 elektirikli Renault Megane E-Tech’in Türkiye fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Renault’un elektrikli devrimi için önemli bir adım olan Megane E-Tech’in Türkiye serüveni nihayet başlıyor. Yeni Renault yüzde 100 elektrikli olan Megane E-Tech’in Iconic modelinin lansmana özel opsiyon hariç fiyatı 1 milyon 599 bin TL, Techno modelinin lansmana özel opsiyon hariç fiyatı ise 1 milyon 499 TL olarak satışa sunulacak.

Yeni Megane E-Tech’in Iconic modeline sahip olacak olan ilk sahiplerinden olabilmek için ön sipariş dönemi 1 Ağustos’ta başlayacak. Ön sipariş kaydı yaptırmak isteyen kişiler, MAİS Yetkili Satıcıları ve şubeleriyle iletişime geçerek 250 bin TL ön ödeme yaparak siparişini oluşturmuş olacak. Kayıt sürecini tamamlamış olan ilk 250 kişi yeni Megane E-Tech’e Ağustos itibariyle sahip olabilecek.

Yüzde 100 elektrikli Megane E-Tech özellikleri ile neler sunuyor?

Yeni Megane E-Tech’in DNA’sı tasarımına da yansıtılmış. Yeni yuvarlak omuz çizgileri, ön farların yanlarındaki kanatlar ve kavisli kaput çizgisi gibi hatlar, zarif bir şekilde uygulanmış ve titizlikle birleştirilmiş. Kilit açıldığı zaman otomatik bir şekilde ön plana çıkan kapı kolları ve kapalı ızgara modern tarz da bir izlenim uyandırıyor.

20 inçlik jantlar, alt kısımda koruyucu bantlar, yüksek omuz çizgisi ve çamurluk kaplamaları gibi direkt olarak crossover dünyasına ait detaylar güçlü ve sağlam bir hissiyat sunuyor. Artırılmış iz genişliği, alçalan tavan çizgisi ve düz kapı kolları coupe görünümü uyandırıyor. Kabin yüksekliği, genişliği ve bagaj hacmi ise geleneksel hatchback mimarisini anımsatıyor.

OpenR ekranı, dokunması ve göz atması keyifli güçlendirilmiş cam bir yüzeyi bulunuyor. Ekran parlaklığı ve ışığı yansıtma özelliği direkt olarak güneş ışığında bile net bir görüntü sunabilmek adına optimize edildi ve yansıma önleyici kaplama ile güçlendirme yapıldı. Bu sayede de siperlik kullanımına ihtiyaç duyulmadan, akıcı ve modern bir görünüm ile yerden tasarruf edilmiş oldu.

Yeni Megane E-Tech toplamda 30 litrelik saklama alanı ile sınıfının en iyi değerlerinden birine sahip bir konumda yer alıyor. Bagajı da 440 litrelik bir hacim avantajı sağlıyor.

Dinamik LED ambiyans aydınlatması içerisinde optimum düzeyde bir huzur sağlamak adına insan vücudunun biyolojik saatini dikkate alıyor. Kokpit içerisindeki aydınlatma; ön panel, kapı panelleri ve akıllı telefon yuvası boyunca uzanan ışık şeritleri ile sağlanmış. Aydınlatma gece ve gündüz birbirinden farklı her 30 dakikada bir ise renk değiştiriyor.

Yüzde 100 elektrikli Megane E-Tech, 160 kW güç ve 300 Nm tork üreten elektrikli motoru ve maksimum menzilin elde edilmesini sağlayan dört seviyeli rejeneratif fren sistemi ile elektrikli araç sürme zevkini çok başka bir seviyeye taşıyor. 0-100 km/s hızlanmasını 7,4 saniye içerisinde tamamlayan model, 60 kWsa bataryası ile WLTP’ye göre 450 km’ye (otoyolda 300 km’ye) kadar sürüş menzili sunmayı vadediyor.

130 kW DC hızlı şarj desteği bulunan yeni Megane E-tech’in bataryası 42 dakika içerisinde yüzde 80 doluma ulaşmış oluyor. 22 kW AC şarj ile bataryanın tam şarj olması 3 saat 10 dakika sürüyor. Yüzde 100 elektrikli Megane E-Tech’in geçtiğimiz yıl Euro NCAP’ten 5 yıldız aldığını da hatırlatmadan geçmeyelim.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE