May Siber Teknoloji ve Lineup’tan siber güvenlik için iş birliği

Siber güvenlik alanında ihtiyaca uygun çözümler sunan May Siber Teknoloji ve Lineup Bilişim Hizmetleri yeni bir iş birliğine imza attı.

İş birliği kapsamında Lineup Bilişim Hizmetleri siber güvenlik alanında hizmet verdiği müşterilerine My Siber’in “ScopSOC” ve “ScopNET” çözümlerini kullanarak yerel ağ güvenliği ve siber olay yönetiminde 7 gün 24 saat servis sağlayacak.

Yeni nesil NAC çözümü ScopNET ve kurumların güvenlik operasyon merkezini etkin yönetebilmesi için bütünleşik bir platform olan SIEM çözümü ScopSOC ile siber tehlikeleri hızla tespit edip etkisiz hale getirdiklerini belirten MAY Siber Teknoloji İş Geliştirme ve Satış Direktörü Elif Türegün, “Şirket olarak bir yandan kalitemizi ve rekabetçi gücümüzü arttırırken diğer yandan da müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirmeye devam ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz iş ortaklıklarımız ile gücümüze güç katıyor, paydaşlarımıza değer yaratıyoruz. Sektörümüz adına önemli bir gelişme olarak öne çıkan Lineup iş birliğimiz ile paydaş ağımızı genişlettik. Yeni yılda da güçlü iş birliklerine imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Lineup Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Numan Karakaş ise iş birliğini şöyle değerlendirdi: “Lineup Bilişim Hizmetleri olarak May Siber ürün ailesi ile beraber siber güvenlik projelerine imza atarak çözüm ortaklığını güçlendirdik. ScopSOC ve ScopNET çözümlerini kullanarak müşterimize yerel ağ güvenliği ve siber olay yönetimde 7 gün 24 saat servis sunuyoruz. Lineup olarak, ağ güvenliği alanında global seviyede kullanılan birçok ürün ile çalışma fırsatımız ve tecrübemiz oldu. Son 4 yıl içerisinde 30’dan fazla NAC projesi tecrübesi edindik. ScopNET’i incelediğimizde global seviyede bir ürün olduğunu ve NAC kavramını daha kolay entegre edilebilir ve yönetilebilir kıldığı gördük. ScopNET ile yaptığımız projeler ile de bunu tasdik ettik. NAC çözümde ‘Zero Trust’ yaklaşımı ile yerel ağdaki tüm bileşenlerin kontrolünü sağlayabildik. May Siber ile yapmış olduğumuz iş birliği sayesinde güçlü çözümlerimizi müşterilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.”