Malware analizi üzerine yeni bir ürün

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan Gais Security CEO’su Osman Doğan, firma olarak kamu ile yapmış oldukları iş birliklerinden, siber güvenlik alanında 2021 yılındaki faaliyetlerinden ve 2022 yılında siber güvenlik alanına yönelik planlarından bahsetti.

Osman Doğan, “Kamuyla özellikle Red Team, Siber İstihbarat, Pentest, adli bilişim süreçlerinin yönetilmesi, malware analizi, zararlı yazılım analizi, bunların tespiti ve bu konuda ürünlerin konumlandırılması alanında hizmet veriyoruz” dedi.

2021 içerisinde özellikle sahada gördükleri eksikliklere yönelik ürünler geliştirdiklerini belirten Doğan, “Malware analizi üzerine bir ürün geliştirdik. Bu geliştirdiğimiz ürünle birlikte artık malware analizinin yapılması, bunun raporlanması, kurum içerisindeki veya şirket içerisindeki diğer siber güvenlik ürünlerine entegrasyonlarıyla ilgili ürün geliştirdik” şeklinde konuştu.

“2022 yılında ki hedefimiz özellikle Türkiye’de geliştirdiğimiz ve kurduğumuz ürün bazındaki şirketlerimizi globale taşımak” diyen Doğan, Amerika, Almanya, Avrupa ve Ortadoğu’da bu ürünlerin pazarlanması ve satışı konusunda da çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

VİDEO: 79
BAŞLIK: Malware Analizi Üzerine Yeni Bir Ürün
KONUŞMACI: Osman Doğan – Gais Security CEO