MAKTEK Fuarı 26 Eylül’de başlıyor

Takım tezgahları, metal – sac işleme makineleri, tutucular – kesici takımlar, kalite kontrol – ölçüm sistemleri, CAD/CAM, PLM yazılımları ve üretim teknolojilerine odaklanan MAKTEK Avrasya Fuarı, 26 Eylül – 1 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbul’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Tüyap Fuarcılık tarafından Takım Tezgahları Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makine İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliğiyle düzenlenecek olan fuar, altı gün boyunca MAKTEKVERSE adı verilen sanal gerçeklik deneyimine, Open Design Endüstriyel Tasarım Yarışması ödül törenine ve yoğun bir etkinlik takvimine sahne olacak.

Önümüzdeki hafta açılacak fuarın hazırlıklarında son aşamaya geldiklerini belirten Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Gerek bini aşkın firma ve firma temsilciliği sayısı, gerekse 14 salonda 120 bin metrekarelik kapalı sergileme alanının tamamını kullanan fuarımız, bugüne kadar yapılmış en büyük MAKTEK Fuarı olma özelliğini taşıyor. Ticaret Bakanlığı desteğini arkasına alarak hızlı bir ivmeyle büyüyen MAKTEK Avrasya, ülkeler arası iş birlikleri kurmak ve ticari ilişkilerini geliştirmek isteyen firmalar için yüksek bir potansiyel barındırıyor. Fuarımızın tüm hazırlıklarını tamamladık ve 105 ülkeden 70.000 civarında ziyaretçi bekliyoruz. Fuarımıza gelecek yerli ve yabancı iş insanlarının katılımcılarımızla yapacağı anlaşmalar neticesinde sektöre 1,5 milyar dolarlık bir iş hacmi yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE