Lüks segment SUV Hongqi Türkiye’de satışa sunuluyor

Hongqi E-HS9, bünyesinde Yeniköy Motors ve Aston Martin Türkiye’yi bulunduran D ve D Motorlu Araçlar A.Ş. tarafından, Ağustos sonu itibari ile Türkiye pazarına sunuluyor. Çin Devlet Başkanı’nın resmi aracı olan Hongqi, Türkiye’de benzersiz bir lüks deneyimi sunmak üzere geliyor.

Çin’in en eski ve en büyük otomobil üreticilerinden biri olan FAW Group tarafından devlet başkanları ve üst düzey devlet görevlileri için lüks segmentde üretilen Hongqi bir SUV modelin sahip olabileceği en lüks iç ve dış tasarımlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Hongqi E-HS9 sürüş kolaylığı, konforu ve ileri teknoloji özellikleri ile SUV segmentinde oyunun kurallarını değiştirecek özellikleri ortaya koyuyor. Yüksek kalite, son teknoloji özelliklerle donatılmış olan Hongqi sürüş kontrolü ve güvenliği en yüksek seviyede sağlarken, lüks ve konforu ön planda tutmayı da başaran bir model olarak karşımıza çıkıyor.

‘’Hongqi birçok yönden benzersiz bir marka’’

Hongqi’nin Orta Doğu Direktörü Cheng Zhang; “ Hongqi’nin tüm araçları yüksek kaliteli, son teknoloji özelliklerle donatılmış, sürüş kontrolü ve güvenliği entegre ederken lüks ve konforu ön planda tutan modeller yaratmak için global lider markalarla aynı üretim standartlarını benimsemiştir. Ayrıca Hongqi birçok yönden benzersiz bir marka, Orta Doğu pazarı çerçevesinde Türkiye’de markamızı yollarda görmek mutluluk verici olacak.” ifadelerini kullandı.

‘’Hongqi’nin kalitesi ve gelecek vizyonundan çok etkilendim’’

D ve D Motorlu Araçlar A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya; ‘’Markayı ülkeye getirme kararımı tetikleyen faktörlerden en önemli olanları  Hongqi’nin kalitesinden ve gelecek vizyonundan çok etkilendim, elektrikli bir otonom olmasından kaynaklı doğan sürdürülebilirlik kavramına olan katkısının takdir edilesi olduğunu düşünüyorum.’’ şeklinde konuştu.

‘’Yeniköy Motors olarak, müşterilerimize yalnızca en kaliteli seçenekleri sunmak istiyoruz’’

Markanın Türkiye’ye getirdikleri ilk modeli E-HS9’un başarısının, kalitesi ve adaptasyon kabiliyeti sebebiyle öngörülebilir olduğundan bahseden Kaya; “Türkiye’de Müşteri deneyimini üst noktalara taşıyan yeni gelişmelere katkı sağlamak adına üstümüze düşeni yapmak istiyoruz. Elektrikli otomobil sektörüne adım atarak kazandıracağımız markanın online platformlarda tüketici tarafından satın alınabilir olması fikri hepimiz için oldukça çekiciydi. Dünyada, özellikle Çin’de üretilen pek çok elektrikli otomobil markası var. Fakat Yeniköy Motors olarak, müşterilerimize yalnızca en kaliteli seçenekleri sunmak isteriz. Hongqi’yi seçmemizin en büyük nedeni 30 yıllık deneyimimizle paralel konumlanmış güçlü bir marka olmasıdır.” diye ekledi.

HONGQI E-HS9, özellikleri ile hayalleri zorluyor

Dünyanın dört bir yanından 5 binden fazla kişiden oluşan  Ar-Ge ekipleri  bir araya getirilerek tasarlanıp geliştirilen elektrikli lüks model Hongqi E-HS9, premium donanımlarının yanı sıra sahip olduğu teknik özelliklerle de dikkat çekiyor. Söz konusu model, elektrik motorlarıyla toplam 551 PS güç ve 750 Nm tork sunarken, 0-100 km/s hızlanmasını da yaklaşık 5 saniyede tamamlıyor.

Lüks SUV’un akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi de kullanıcısına Uzun yol, Konfor, Spor, Allroad, Offroad ve Custom gibi sürüş modlarıyla üst seviye deneyim vadediyor. 99 kWsa’lik batarya paketi de Hongqi E-HS9’a NEDC’ye göre 500 kilometreye kadar sürüş menzili sağlıyor.

Hongqi E-HS9; gösterişli karşılama ışıkları, matrix LED farları, LED arka lambaları, 21 veya 22 inçlik jantları, elektrikli bagaj kapağı ve endüktif gizli kapı kolları gibi dış donanım detaylarına sahip. Lüks SUV’un gövde renk seçenekleri de siyah, zarif beyaz ve kuantum gümüş grisi olarak belirlenmiş. Buz beyazı + kuantum gümüş grisi, siyah üstlü zarif beyaz ve siyah üstlü kuantum gümüş grisi olmak üzere iki tonlu renk seçenekleri de tercih edilebiliyor.

6 kişilik kapasitesi ile  tam bir teknoloji ve eğlence merkezi

 • Lüks iç kabin: Hongqi E-HS9 2023 6 kişilik kapasiteye sahip. Alcantara veya Nappa deri koltuklar +PVC sentetik deriye sahip ve elektrikli olarak ayarlanabiliyorlar. Direksiyon simidi hakiki deriden yapılmış ve oturduktan sonra sizin için en konforlu sürüş durumuna göre ayarlanmış. Ortam aydınlatması mevcut olan Hongqi E-HS9 2023 ayrıca, konforlu ve nihai şeffaf bir deneyim yaratan Panoramik açılır tavanı bulunuyor.
 • Bilgi-eğlence sistemi: Hongqi E-HS9 2023, kilit açma, sıcaklık düzenleme, akıllı ses kontrolü cep telefonu aracılığıyla sahne navigasyonu ve uzaktan araç kontrolü gibi işlevleri gerçekleştirebilen akıllı sensörlü direksiyon simidine ve altı akıllı ekran yer alıyor.
 • Ses Sistemi: Hongqi E-HS9 2023 için 8 veya 12 hoparlörlü bir ses sistemi mevcut. Daha iyi bir ses deneyimi sağlayan 16 üst düzey lüks hoparlör de bu benzersiz SUV’un özelliklerinden bir tanesi oluyor.
 • Klima Sistemi: Hongqi E-HS9 2023, hava kalitesi sensörlü ve hava filtreli 4 bölgeli otomatik klima kontrol sistemi ile donatılmış.

Gelişmiş güvenlik teknolojisi Güvenlik ve Sürüş Yardımı SUV özellikleri arasında şu donanımlar yer alıyor:

 • Süper uyarlanabilir hız sabitleyici
 • Otomatik park yardımı
 • Eller serbest algılama
 • Sürücü durumu ve duygu monitörü
 • Hava yastıkları
 • Akustik araç uyarı sistemi
 • Lastik basınç gözetim sistemi
 • Elektronik Stabilite Programı
 • Ön çarpışma uyarısı
 • Arka çapraz trafik uyarısı
 • Şeritten ayrılma uyarı sistemi
 • Şeritte kalma yardımı
 • Otonom acil frenleme
 • Kör nokta tespiti 
Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE