LoL Türkiye 2’nci lig eleme formatı belli oldu!

10 takımın mücadele edeceği LoL Türkiye 2’nci lig bu yaz e-spor severler ile buluşmaya hazırlanıyor. League of Legends Türkiye 2’nci lig heyecanını katlamayı sürdürüyor.

Yeni başlayacak olan bu ligin eleme formatı belli oldu. Riot Games, şans faktörünü en az indirmek amacıyla birçok eleme çeşidini sundu. 4 açık eleme, bir kapalı eleme ve bir son şans elemesi turnuvaya katılabilmek için oynanacak.

Türkiye sunucularında oynanacak olan elemelerin ilk açık elemeler olacak. Lig elemeleri, 4 adet açık eleme turnuvasıyla başlamış olacak. Elemelerde oynanacak olan maçlar en iyi üç karşılaşma üzerinden oynanacak. İki harita puanı öne geçen takım galip olmuş sayılacak. Her açık elemede, 8 takım bir kapalı elemeye çıkmış olacak.

Kapalı elemeler, açık elemelerden gelen 8 kişiden oluşan 32 takımın mücadele edeceği elemeler bulunuyor. Üç haritalık seri üzerinden oynanması sürdürülecek. Kaybedenler grubu ve kazananlar grubu şeklinde 2’ye ayrılacak. En başarılı 8 takım ise LoL Türkiye 2’nci lig için bilet alması gerekecek.

Kapalı elemelerde şansı yaver gitmeyip bilet alamayan ama son 16 turlarına kalmaya hak kazanmış olan takımlar son şans elemelerine katılabilecekler. Ettikleri mücadelelere göre eşleşecek olan takımlardan iki tanesi lige katılmaya hak kazanmış olacak.

Son şans elemelerinin bitmesiyle birlikte lige katılacak takım sayısı toplam olarak 10 olacak.

Lig bitiminde şampiyon olan takım Türk Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmış sayılacak. Ligin ikinci, üçüncü ve dördüncüsü ise düşme turnuvasına katılmaya hak kazanacak. En alt sıradaki Şampiyonluk Ligi takımın da bulunacağı bu turnuvada en başarılı iki takım diğer sezonun Şampiyonluk Ligi’ne katılacak. Kısaca 2’nci ligden en az 2 ve en fazla 3 takım üst şampiyonaya çıkabilecek.

Turnuva ile ilgili eleme tarihleri önümüzdeki günlerde LoL Türkiye ve Esportimes sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE