LoL Şampiyonluk Ligi Şampiyonu Istanbul Wildcats oldu!

Türkiyenin en çok seyredilen turnuvalarından birisi olan LoL Şampiyonluk Ligi finalinin galibi Istanbul Wildcats oldu. Şampiyon, finalde rakibi FUT Esports’u 3-0 yenmeyi başardı.

Istanbul Wildcats turnuva boyunca sadece 3 mağlubiyet ile şampiyon olmayı başardı. Rakibini daha önce geçmeyi başaran FUT Esports ise finalde yıpratıcı bir üstünlük ile kaybetti.

Istanbul Wildcats Şampiyon!

Istanbul Wildcats grup aşamasında sadece FUT Esports ile Dark Passage takımına kaybetti. Diğer bütün takımları yenmeyi başaran ekip gruptan birincilik ile çıkmayı başardı. Kendisinin ardından ikincilik kazanan FUT Esports ise grupta yalnız 3 mağlubiyet alarak onu takip etti. Üst finalde birbiriyle karşı karşıya gelen bu iki rakipten üstünlük kazanan 3-2’lik skor ile FUT Esports oldu. Rakibini aşağıya çeken FUT Esports hiçbir şeyden habersiz bir şekilde finale yaklaşırken Wilcats alt tur finaline düşmüştü. Alt tur finalinde FUT Esports’a seyrettireceklerinin fragmanını yayınlayan Wildcats, SupperMassive takımını 3-0 mağlup etmeyi başardı.

Final günü geldiğinde, en iyi beş harita üzerinden oynanacak olan final başladı. Karşılaşmayı sakin bir şekilde ilerleten Wildcats ekibi ard arda 3 haritalık galibiyetle rakibine dehşet dolu anları yaşattı. Final karşılaşmasında cezbedici bir oyun sergileyen BAO ise en iyi oyuncu olarak seçildi.

Istanbul Wildcats zaten kesin olarak katılacağı EMEA Masters’a birincilik ile gideceğini garanti altına almış oldu. Biletin yanı sıra 105 turnuva puanının kazananı oldu. Rakibi FUT Esports’u ise Masters biletinin yanında 75 turnuva puanına muhtaç hale getirdi.

Takımların hak kazandığı ödüller ve puanlar:

1. İstanbul Wildcats – 8 bin Euro – 105 PUAN

2. FUT Esports – 5 bin Euro – 75 PUAN

3. SuperMassive – 3 bin Euro – 60 PUAN

4. Beşiktaş Esports – 2 bin Euro – 45 PUAN

5. Dark Passage – bin Euro – 15 PUAN

6. NASR Esports – bin Euro – 18 PUAN

7. Galacticos – 12 PUAN

8. 5 RONIN

Playoff karşılaşmalarında en çok MVP olan oyuncular:

1. BAO – 2

2. Fatihcan – 1

3. HolyPhoenix – 1

4. Juuzou – 1

5. Kireaas – 1

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE