Logo Yazılım, İzmir’de Robotik Kodlama Atölyesi açtı

Logo Yazılım’ın Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi “Hayallerini Kodlayanlar” kapsamında 6’ncı Robotik Kodlama Atölyesi İzmir’in Çiğli İlçesi’nde bulunan Sasalı İlkokulu ve Ortaokulu’nda 17 Ocak 2023 Salı günü açıldı. Toplam 335 öğrencisi bulunan okulun 220 öğrencisi, haftada 20 saat robotik kodlama eğitimleri alacak.

Düzenlenen açılış törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Uğurlu, İlçe Gençlik Spor Müdürü Nedim Köksal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erman Kadınşah, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal Karabeyoğlu katıldı. Açılışta Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı M. Tuğrul Tekbulut, Logo Yazılım üst düzey yöneticileri ve Bütün Çocuklar Derneği Kurucusu Leyla Tekbulut yer aldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı M. Tuğrul Tekbulut, “Hayallerini Kodlayanlar” projesi ile toplumsal sürdürülebilirliğe katkıda bulunmayı önemsediklerini belirterek şunları söyledi:

“Hayallerini Kodlayanlar projemiz kapsamında 6’ncı atölyemizi hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Atölyelerimizde 8-14 yaş arası çocukların mekanik becerilerini ve analitik yeteneklerini geliştirerek, onlara eğlenceli ve farklı metotlarla kodlamayı ve çözüm odaklı olmayı öğretiyoruz. Gelecekteki yaşamlarına bugünden dokunarak, geleceğin doktorları, mühendisleri, bilim insanları olmaları için ilham vermeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde projemiz kapsamında Robotik Kodlama Atölyelerinin tüm Türkiye’ye yayılmasını arzu ediyoruz.”

Bütün Çocuklar Bizim Derneği Kurucusu Leyla Tekbulut ise dernek olarak 2015 yılından bu yana eğitime destek verdiklerini belirterek, “Dernek olarak eğitime destek sağlama misyonumuz çerçevesinde 400 gönüllümüzün de katkısıyla bugüne kadar 40 binden fazla çocuğumuzun eğitimlerini destekleyecek projeler gerçekleştirdik. Logo ekosistemiyle iş birliği yaparak geliştirdiğimiz Hayallerini Kodlayanlar projesi kapsamında şimdi de Çiğli Sasalı İlkokulu ve Ortaokulu’nda Robotik Kodlama Atölyesi açılmasından büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Bağışlarıyla bu projenin sürdürülmesine imkân sağlayan kurumlara hem derneğimiz hem de çocuklar adına çok teşekkür ederiz” dedi.