LG, yeni arayüzünü ve yeni eklenen bulut oyun seçeneklerini tanıttı

LG Electronics (LG), TV’lerinde kullanıcılara daha fazla seçenek sunmak için yeni bulut oyun hizmetleri ve oyuna girmeyi kolaylaştıran bir kullanıcı arayüzü güncellemesi ekledi.

LG TV’lere Blacknut, Utomik ve yeni Oyun Rafı menüsünü ekleyen şirket, Blacknut ve Utomik Cloud ile LG TV’lerde Triple A oyunları, favori bağımsız oyunlar, hikaye odaklı maceralar, spor, strateji ve daha fazlasını kapsayan zengin bir oyun portfoyü sunuyor. Aylık abonelikler aracılığıyla iki uygulama, kullanıcılara herhangi bir oyunu seçme ve anında oynama olanağı sunuyor. Her iki uygulama da aylık olarak yeni oyunları içeriyor.

Blacknut, abonelere, ailenin tüm üyeleri için en fazla premium içerik çeşitliliği ve beş oyuncu profiline sahip 500’den fazla PC ve konsol oyunu sunuyor. Blacknut, bulut oyun alanındaki en geniş yarış ve spor oyunları koleksiyonunun yanı sıra Metro Exodus, Overcooked ve geniş bir Disney oyunları koleksiyonu gibi eleştirmenlerce beğenilen hitleri sunuyor. Utomik Cloud, Coffee Talk, My Time at Portia ve Turnip Boy Commits Tax Evasion gibi en sevilen bağımsız türlerle birlikte bin 300’den fazla oyun seçkisine sahip.

Yeni bulut oyun uygulamaları, bu aydan itibaren ilk olarak belirli ülkelerde webOS 6.0 ve webOS 2022 destekli LG TV’lerde LG Uygulama Mağazası’na eklenecek. LG’nin yeni güncellenen oyun kullanıcı arayüzü sayesinde, kullanıcılar yakında yeni Ana Ekran’da kolayca bulunabilecek olan kullanışlı Oyun Rafı menüsünde bir dizi popüler bulut oyun hizmetine erişebilecekler. Hali hazırda belirli NVIDIA GeForce NOW oyunlarına Oyun Rafı’ndan erişilebiliyor. Google Stadia ve diğer oyun hizmetlerinden Oyun Rafı aracılığıyla oyunlara erişim özelliği, gelecekteki güncellemelerde LG TV’ye eklenecek.

Blacknut, Eylül ayından itibaren İngiltere, Fransa, Almanya, Avusturya ve İsviçre’de geçerli LG Smart TV modellerinde, bu yıl Kuzey Amerika’da ve 2023’ün ilk çeyreğine kadar dünya çapında daha fazla bölgede satışa sunulacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE