Lenovo’nun Teknolojiye Damga Vuran ThinkSystem SE350 Sunucusu, 2020 IoT Atılım Ödülleri Kapsamında “Yılın Edge Ürünü” Seçildi

Teknoloji devi Lenovo’nun, IoT ve Edge Computing alanlarında oyunun kurallarını değiştiren yeni ThinkSystem SE350 sunucusu, uluslararası “IoT Atılım Ödülleri” kapsamında 2020 yılı “Yılın Edge Ürünü” ödülüne layık görüldü. IoT Atılım Ödülleri ödül programı, Nesnelerin İnterneti (IoT) pazarındaki en iyi şirketleri, teknolojileri ve ürünleri değerlendiriyor. Lenovo ThinkSystem SE350 sunucusu kompakt bir edge sistemi olarak hem çok daha az yer kaplıyor, hem de çevre şartlarına dayanıklılığıyla fark yaratıyor.

Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo’nun, IoT ve Edge Computing alanında teknoloji dünyasına damga vuran, yeni ThinkSystem SE350 Edge ürünü, uluslararası “IoT Atılım Ödülleri” kapsamında 2020 yılı “Yılın Edge Ürünü” ödülüne layık görüldü. Dünyanın en prestijli Nesnelerin İnterneti (IoT) ödül programı olan, Los Angeles çıkışlı ödül programı IoT Atılım Ödülleri (IoT Breakthrough Awards) 4 senedir düzenleniyor. Ödül programı, Nesnelerin İnterneti’ne (IoT) odaklanmış en iyi ürünlerin, kişilerin, hizmetlerin, teknolojilerin ve şirketlerin tanınmasını sağlamayı amaçlıyor.

IoT Atılım Ödülleri, IoT şirketlerinin, teknolojilerinin ve ürünlerinin mükemmelliğini onurlandırmanın yanı sıra yaratıcılığı ve başarı çalışmaları uluslararası platformda tanıyarak kişileri ve şirketleri ödüllendiriyor.

ThinkSystem SE350 ürünün başarısı ile ilgili konuşan Lenovo Türkiye DCG (Data Center Group) Genel Müdürü Burç San: ”IoT ve Edge Computing alanında uluslararası platformda en prestijli ödül programlarından biri olan “ IoT Atılım Ödülleri” kapsamında ThinkSystem SE350 Edge sunucumuzun layık görüldüğü “Yılın Edge Ürünü” unvanından onur duyduk. ThinkSystem SE350, Lenovo’nun Edge Computing” dönüşümü ile gerçek zamanlı veri analitiği ihtiyaçlarına yanıt verebilme adına, pazardaki en inovatifen kompakt ve çevre şartlarına dayanıklı olarak tasarlanan bir ürünüdür. Bu ürün aynı zamanda teknoloji adına yenilikçi bir adımdır. Lenovo’nun inovasyona bağlılığı doğrultusunda sektördeki yenilikçi adımlarının avantajlarını yaşamaya devam edeceğimize yürekten inanıyoruz.”

Kompakt ve Dayanıklı

ThinkSystem SE350 Edge ürünü, geleneksel sunucu standartlarının çok altında (neredeyse bir dizüstü bilgisayar büyüklüğünde) ve çevre şartlarına dayanıklı olarak tasarlandı. Yükseklik olarak 1,75 inç (40mm), genişlik olarak 8,1inç (215mm) ve derinlik olarak sadece 14,9 inç (376 mm) olan SE350 normal bir veri merkezi sunucusuna göre çok daha az yer kaplıyor. SE350 alışılageldiği şekliyle çalışma alanından uzakta kalan geleneksel bir veri merkezi için değil, güvenlik ve kapalı kalma süresi ile ilgili sorunları ele almak üzere verilerin üretildiği alana yakın yerlerde bulundurmak üzere tasarlanmış bir ürün olarak sunuluyor. SE350 bu özelliği yanında duvara monte edilebilecek, rafa istiflenebilecek veya rafa monte edilebilecek az yer kaplayan bir sunucu olarak da kurumlara avantaj sağlıyor. ThinkSystem SE350, Intel’in 256 GB RAM ve 16 TB dahili depolamaya sahip işlemcisine dayanan yüksek performanslı bir sunucu olarak kurumlara sunuluyor. Kablosuz bağlantı da sunan ThinkSystem SE350, kablolu Ethernet, wi-fi ve hücresel LTE dahil olmak üzere birden fazla bağlantı seçeneği sunuyor.