Lenovo Avrupa’daki ilk şirket içi üretim tesisini Macaristan’a açtı

Lenovo, Avrupa’daki ilk şirket içi üretim tesisinin kapılarını Macaristan’ın Ullo şehrinde resmi olarak açtı. Tesis, öncelikli olarak Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki müşterilere yönelik sunucu altyapısı, depolama sistemleri ve üst kalite bilgisayar iş istasyonları üretmeye yoğunlaşacak.

Tesiste şu anda çeşitli mühendislik, yönetim ve operasyon görevlerinde binden fazla tam zamanlı personel çalışırken, tesis tam kapasiteye ulaştıkça daha fazla istihdam sağlanacak.

Üç katlı iki bina ile yaklaşık 50 bin metrekare alan üzerine kurulu bu yeni tesis, Lenovo’nun en büyük üretim tesislerinden biri. Tesisin üretim hattı, her biri müşterilerin ihtiyaçlarına özel tasarlanmış bini aşkın sunucu ve 4 bini aşkın iş istasyonundan oluşan bir günlük kapasiteye sahip olacak. Tasarımı amaca özel gerçekleştirilmiş yeni fabrika binası elektrik ihtiyacını, küçük bir köyü aydınlatmaya yetecek kadar güç üreten 0,5 megavat kapasiteli güneş panellerinden sağlayacak.

Legion, Yoga ve ThinkPad gibi üstün teknoloji ile üretilmiş dizüstü ürünleriyle daha akıllı teknolojiler sunmayı sürdüren Lenovo’nun bu yatırımı ayrıca, Macaristan Yatırım Teşvik Kurumu (HIPA) üzerinden sağlanan devlet teşvikleriyle de destekleniyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE