Ledger ve Solana’dan güvenlik için iş birliği

Kripto varlıkları çevrim dışı saklayan ve yüksek bir güvenlik katmanı sunan donanım cüzdanları arasında önde gelen güvenli erişim noktası Ledger’in dijital varlık yönetim uygulaması Ledger Live ve Solana Mobile Stack, Solana Saga cihazı kullananlar da dahil olmak üzere Solana Mobile kullanıcılarına gelişmiş güvenlik sağlamak için iş birliğine gittiklerini duyurdu.

İş birliği kapsamında, Solana Mobile ile bir Ledger cihazı arasında kripto varlıkların kolayca transfer edilmesine izin verilecek.

Ayrıca, Nano X ve Nano S Plus cüzdanları Solana kullanıcılarının özel anahtarlarını ve kurtarma ifadelerini de siber saldırılardan koruyabiliyor. Buna ek olarak Ledger cihazları, kullanıcılara imzaladıkları işlemlerde şeffaflık sağlamak için ‘ne görüyorsanız onu imzalarsınız (WYSIWYS)’ özelliği sunuyor. Solana Mobile ile Solana kullanıcılarına daha fazla kullanım kolaylığı ve güvenlik sunmak için bir dizi özellik de planlanıyor. Halihazırda, Solana uygulaması Ledger Live’da ve Ledger Nano X ve Nano S Plus cihazlarında mevcut olup Solana sahiplerinin portföylerini güvenli bir şekilde yönetmelerine, SOL satın almalarına ve göndermelerine olanak tanıyor. Ledger’ın güvenli tarayıcı uzantısı Ledger Connect, Solana’yı destekleyerek 2023 yılının başlarında Magic Eden ile entegre olacak. Ayrıca, Solana geliştiricilerinin DApp’lerini doğrudan Ledger ile entegre etmeleri için de destek sağlanıyor.