KuCoin Wallet, Chrome uzantısını kullanıma açtı

Global kripto para borsası KuCoin, kullanıcı güvenliğini artırmaya yönelik olarak KuCoin Wallet Chrome uzantısını kullanımı açtığını duyurdu.

Borsa son olarak duyurduğu bu gelişmeyle kullanıcı varlıklarının birçok boyutta güvenliğini sağlarken Web 3 deneyimini güvence altına alıyor. Kripto endüstrisi gelişirken ve kullanıcı talepleri giderek daha çeşitli hale gelirken, kullanıcılar tarafından kolaylıkla benimsenen cüzdan uzantıları bir zorunluluk haline geliyor. Geçmişte yaşanan cüzdan uzantılarından kaynaklanan bazı güvenlik olayları sebebi ile neredeyse her yıl 2 milyar dolara varan kayıpların yaşandığı biliniyor. Bu sebeple güvenlik ve kullanım kolaylığı kullanıcılar için temel talepler haline geldi. Kullanıcıların talepleri ve endüstri gerçekliği göz önünde bulundurularak geliştirilen KuCoin Wallet Chrome uzantısı; KuCoin Wallet’u çoklu cihaz entegrasyonunda bir ilk haline getiriyor.

Kapsamlı çoklu cihaz entegrasyonu olan ilk cüzdan

KuCoin Wallet Chrome uzantısı, işlevselliği mobil cihazlara mükemmel şekilde aktaran Chrome tarayıcısı temelli çok zincirli bir cüzdandır. Geçmişte PC ve mobil cüzdanların bölünmüş yönetimi, birçok kullanıcının cüzdanlarını manuel olarak içe aktarmasına neden oluyordu. Bu kapsamda kullanıcı sorunları kapsamlı bir şekilde anlayan KuCoin Wallet, gizli ifadeler yoluyla içe aktarmaya gerek kalmadan, çok cihazlı iş birliği operasyonlarını gerçekleştirebiliyor. Kullanıcılar, her iki uçta da sorunsuz bir Web 3 DApp deneyiminin keyfini çıkarmak, ayrıca PC ve mobil cihazlarda aynı hesaba giriş yapmak için QR kodunu kullanabiliyor. Ayrıca kullanıcılar, cüzdanlarını mobil aracılığıyla birleşik bir şekilde yönetebiliyor ve bu sayede çevrimiçi gizli ifadeler gibi kritik bilgileri içe aktarma nedeniyle ortaya çıkabilecek potansiyel riskleri büyük ölçüde azaltıyor. KuCoin Wallet, PC ve mobil cüzdanlar arasındaki uyumsuzluk sorununu en verimli şekilde çözüyor.

Gizli cümle deposu için yenilikçi bir çözüm

Wallet uzantısıyla ilgili güvenlik olaylarını geriye dönük olarak izlemek, çoğu özel anahtarın, gizli ifadelerin ve tarayıcı tarafında diğer bilgilerin ayrı depolanmasıyla ilişkilidir. Bu nedenle, KuCoin Wallet, mobil uçta benzersiz depolama lehine gizli ifadeyi tarayıcıda saklamaya yönelik geleneksel çözümü geride bıraktı. Yazılım ekosistemlerinin açık doğası, bilgisayarları kötü amaçlı yazılımlara daha duyarlı hale getiriyor. KuCoin Wallet Chrome uzantısı, kötü amaçlı yazılım saldırıları riskini azaltmak için gizli bir ifadenin içe aktarılmasını gerektirmez. Kullanıcılar WalletConnect aracılığıyla yalnızca tarama yaparak varlıklarını gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilir ve PC cüzdanlarına bağlanabilir. Bu işlem sırasında PC ve mobil cüzdanlar sorunsuz bir şekilde birbirlerine bağlanır ve kullanıcılar gizli ifadelerini kopyalayıp yapıştırmadan cüzdanlarına giriş yapabilirler. KuCoin Wallet, tarayıcıda gizli ifadelerin depolanmasından kaynaklanan potansiyel riskleri önlüyor. Böylece gizli ifadelerin sızdırılması riskini büyük ölçüde azaltırken kullanıcı varlıklarının güvenliğini de en üst düzeye çıkarıyor.

İki yönlü şifreleme ile güvenlik

KuCoin Wallet kullanıcıları, telefonlarındaki çeşitli zincirlerin DApp’lerine kolayca erişebilir ve istedikleri zaman Web 3 ağına sorunsuz bir şekilde bağlanabilir. Chrome uzantısının piyasaya sürülmesiyle kullanıcıların PC’lerinden DApp’lere bağlanmak için QR kodlarını tek tek taramak yerine DApp’lere hızlı bir şekilde erişmelerini sağlıyor. Kendi kendini saklayan bir cüzdan olarak KuCoin Wallet, kullanıcı varlıklarının güvenliğini ilk sıraya koyuyor. Bu nedenle, KuCoin Wallet Chrome uzantısı, QR tarama bağlantılarında WalletConnect’in çift şifreli iletim sistemini benimsiyor. Sistem herhangi bir mesajı iletmeden önce, gövde AES-256 ile güvenli bir şekilde şifreleniyor ve WSS şifreli bir uzun bağlantı protokolü aracılığıyla iletiliyor. WSS ve AES-256 çift şifreleme teknolojisi, iletim sürecinin ve mesaj içeriğinin kırılmamasını sağlarken kullanıcı varlıklarının güvenliğini büyük ölçüde sağlıyor.

Mobil yetkilendirme, aşırı yetkilendirme isteği sorununu tamamen ortadan kaldırıyor

Chrome uzantısını kullanırken DApp’lerle etkileşim kurmak için uygulama içi imza söz konusu olduğunda kullanıcılar mobil uygulamalarında bir onay bildirimi alıyor. Bu, kullanıcıların hassas cüzdan işlemleri hakkında bilgi sahibi olmasını ve kötü amaçlı web sitelerinin örtülü yetkilendirmesine karşı koruma sağlıyor.

Mobil aracılığıyla yetkilendirme, KuCoin Wallet’ın önemli bir güvenlik işlevidir. Tüm zincir içi işlemler mobil aracılığıyla biyometrik veya şifre yoluyla tek tip olarak yetkilendiriliyor. Bu yetkilendirme PC’deki kötü amaçlı yazılımların müdahale riskini azaltırken, kullanıcılara daha rahat ve daha güvenli bir deneyim ve varlıkların korunmasını sağlıyor. Ayrıca, KuCoin Wallet kullanıcıları Chrome uzantısını kullanarak çeşitli merkezi olmayan projelere güvenle ve rahatça katılabilir ve Web 3 dünyasını özgürce deneyimleyebilir.

Tek noktadan çok zincirli varlık yönetimi

KuCoin Wallet Chrome uzantısı, şu anda Ethereum, BNB Chain, Polygon ve KCC (KuCoin Topluluk Zinciri) ağları için çok zincirli varlık yönetimini desteklemektedir. Kullanıcılar ETH, USDT, USDC ve BNB gibi token’ları gönderebilir, alabilir ve saklayabilir. Kullanıcılar ayrıca tüm NFT varlıklarını KuCoin Wallet Chrome uzantısı aracılığıyla görüntüleyebilir. İster acemi ister deneyimli bir NFT oyuncusu olun, KuCoin Cüzdan depolama ve ticaret, tekli ve toplu satın almalar ve daha fazlası için birden fazla zincirdeki ana NFT pazarlarına hızlı bağlantıyı destekler. KuCoin Wallet Chrome uzantısı, NFT’leri satın almak, depolamak ve görüntülemek için tek duraklı bir platformdur.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE