Kron ve Ufone’dan büyük veri işleme ve saklama projesi için ortaklık

Kron’un büyük veri ve loglama ürünlerini 2015 yılından beri kullanmakta olan Pakistan’ın önde gelen mobil operatörü Ufone, gereksinimleri ve artan trafik ihtiyaçları doğrultusunda Kron ile yeni bir anlaşma imzaladı.

Bu anlaşma ile Ufone, 4G gereksinimleri ve 5G planlamaları kapsamında şebeke altyapısında oluşan büyük verinin işlenmesini ve saklanmasını Kron ürünleri ile sağlayacak. Beş yıllık anlaşma kapsamına Kron yazılım lisansları ve bakım destek hizmetleri dahil edilirken, 2022 yılı için 1 milyon 325 bin Amerikan doları, toplam 8 milyon 830 bin Amerikan doları tutarında bir sözleşme imzalandı.

İnternet trafiği arttıkça her geçen gün telekom altyapısı üzerinde işlenmesi gereken çok daha fazla ham veri oluşmaktadır. Bu verinin gerçek zamanlı işlenmesi, zenginleştirilmesi ve saklanması telekom servis sağlayıcıları için çok önemlidir ve bu işlemlerin kesintisiz ve kayıpsız yapılması yüksek performanslı çözümler gerektirir. Kron’un geliştirmiş olduğu veri işleme ve saklama çözümleri saniyede milyonlarca verinin anlık olarak oluştuğu noktada işlenerek zenginleştirilmesini ve arşivlenerek saklanmasını telekom operatörleri için sağlamaktadır.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE