KRAFTON’ın sanal insanı müzisyen oldu

Geçen ay KRAFTON tarafından sunulan sanal influencer ANA, ilk single’ı SHINE BRIGHT’ın tüm dünyada yayınlanmasıyla bir müzisyen olarak resmi çıkışını yaptı.

KRAFTON ve ANA, SHINE BRIGHT’ı sunmak için H1GHR MUSIC’in CEO’su Cha Cha Malone ile iş birliği yaptı. SHINE BRIGHT artık dünya çapındaki dijital müzik yayın platformlarında bulunuyor.

Ses sentezini de kapsayan KRAFTON’un gelişmiş derin öğrenme teknolojileri kullanılarak oluşturduğu ANA’nın SHINE BRIGHT’taki vokali bütünüyle yapay zekâ odaklıdır. KRAFTON’un oluşturduğu derin öğrenme ses modelini genişleterek, ANA’ya kendisine en çok uyan eşsiz sesi uyguladı. ANA, Unreal Engine’in hiper gerçekçi üretim teknolojisi ile geliştirildi ve dijital bir karakter ile gerçek bir insan arasında olan noktaları bulanıklaştıran hiper gerçekçi bir görünüm sundu. ANA, cildindeki bebek saçları ve ayva tüyleri gibi insan benzeri özelliklerle, şu anda diğer teknolojilerin sunduğu diğer sanal insanlardan gerçekten farklı görünüyor. Yüzdeki son derece gelişmiş rigging teknolojisi, göz bebeğinin, ince yüz kaslarının ve kırışıklıkların hareketini hassas bir şekilde yansıtmasını ve bütün vücutta doğal eklem hareketini yapmasını sağlıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE