Karmasis, Dataskope sunumu ile IDC Güvenlik Zirevesi’nde ilgi odağı oldu

Yerli ve milli siber güvenlik firması Karmasis, çözüm ortaklarından Platin Bilişim’in misafiri olarak sektörün de ilgisini çeken ürün olan Dataskope ile veri tabanı saldırılarının nasıl engelleneceği üzerine tanıtıcı bir sunum gerçekleştirdi.

Teknoloji sektörünün önde gelen etkinliklerinden IDC Güvenlik Zirvesi, üretici ve markaların sunumları, konuşmalarıyla bilgilendirici bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Siber güvenlik alanında veri güvenliği denilince akla ilk gelen firmalardan olan Karmasis, Platin Bilişim’in davetlisi olarak katıldığı etkinlikte, tamamen kendi mühendisleri tarafından geliştirilen Dataskope’u anlattığı workshop’uyla ilgi odağı oldu. Etkinlikte genel itibariyle (Database Activity Monitoring) Dataskope’un tehditleri önceden nasıl algıladığı ve veri ihlaline karşı nasıl önlem aldığı üzerine konuşuldu.

Katılımcıların yoğun ilgisiyle gerçekleşen etkinlik süresince Dataskope’un kritik özelliklerini anlatan Karmasis İş Geliştirme Müdürü Burak Baysal, “ihlallerin önüne geçmek üzere bütünsel yaklaşım sunan denetleme mekanizmamız Dataskope (Database Activity Monitoring) işlemleri anlık şekilde kayıt altına alarak, gerekli uyarıların zamanında yapılması ve önlemlerin zamanında alınmasına yardımcı oluyor” diyerek ürünün özelliklerini detaylandırdı. Bu süreçte ise veritabanı üzerindeki işlemlerin kayıtlarının manipüle edilmesinin önüne geçerken regülasyonlara uygun şekilde kayıt alıyor. Zamanında uyarı ve önlemin kurumların ani tehlikelerle karşı karşıya kalmasını önlediği gibi sonrasında yaratacağı tahribata da engel olarak şirketlerde hem itibar hem de maliyet kaybına karşı koruyor. ”