Kamuyla iş birliği bütün ekosistem için önemli

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan CyberArts CEO’su Erdem Eriş, firma olarak kamu ile yapmış oldukları iş birliklerinden, siber güvenlik alanında 2021 yılındaki faaliyetlerinden ve 2022 yılında siber güvenlik alanına yönelik planlarından bahsetti.

Kamuyla iş birlikteliklerinin aslında bütün ekosistemin önemli bir konusu olduğunu belirten Erdem Eriş, “Bizimde kamuda yaptığımız projeler var. Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’ne üye olan yerli üreticilerin ürünlerini projelerimize konumlandırarak, çalıştığımız birçok projemiz oldu” dedi.

“2021 yılı, 2019 yılında konuşmadığımız bir çok yeni teknolojiyi konuşmaya başladığımız bir yıl oldu. Dolayısıyla 2021 yılı, bu yeni teknolojileri yeni çağa adapte etmekle geçti diyebilirim” diyen Eriş, 2022 yılına ilişin planlarından şu şekilde bahsetti:

“2022’de birçok yeni iş ortaklığına imza atıyoruz. Türkiye’nin birçok büyük kurumuna, daha sürdürülebilir platformlar kurmaya başlayacağız. Yani tekli satışlar veya tekli projeler yerine büyük veri merkezlerinde yada büyük platformlar üzerinden yine bizim dahil olacağımız, yerli üreticilerin dahil olacağı ve daha süreklilik arz edecek projeler yapmayı hedefliyoruz.”

VİDEO: 89
BAŞLIK: Kamuyla İş Birliği Bütün Ekosistem İçin Önemli
KONUŞMACI: Erdem Eriş – CyberArts CEO