Juzdan ile cebindeki cüzdan şimdi dijitalde!

Müşterilerinin harcama alışkanlıklarına göre kişiselleştirilmiş kampanya deneyimi sunan mobil uygulaması Axess Mobil, “Juzdan” ismiyle banka bağımsız bir dijital cüzdana dönüştü.

Juzdan’ın ödemelerde bariyerleri kaldırdığının ve ödemeler dünyasına herkese açık ve güvenilir yepyeni bir açılım getirdiğinin altını çizen Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, şu açıklamada bulundu: “Türkiye’de 2014’te yüzde 6’lar civarında seyreden e-ticaret, NFC ve QR ödemelerini kapsayan dijital ödeme payının bugün yüzde 30’lara yükseldiğini görüyoruz. Kullanıcıların farklı ödeme araçlarını tek bir yerden görüntüleyebildiği, yönetebildiği ve ödemelerinde kullanabildiği bütünleşik çözümlere ihtiyaçları gün geçtikçe artıyor. Dünyada artık e-ticaret ödemelerinin yaklaşık yarısı dijital cüzdanlarla yapılıyor. Bizler de değişen müşteri alışkanlıklarını ve dünya trendlerini izleyerek, Akbank kartlarının kampanya uygulaması olan Axess Mobil’i, yeni dijital ödemeler dünyasına adapte ederek büyük bir adım atıyoruz. Axess Mobil bundan böyle hayatına “Juzdan” kimliğiyle devam edecek” dedi.

Juzdan’ı Akbank müşterisi olsun veya olmasın, bir banka veya kredi kartı sahibi olan herkesin kullanabileceğini belirten Burcu Civelek Yüce, “Kullanıcılar uygulamaya istediği banka veya kredi kartını ekleyip, bu kartlar ile anlaşmalı e-ticaret sitelerinde Juzdan ile Öde seçeneğiyle dilediği kartını kullanarak, kart bilgilerinin tekrar tekrar girilmesine gerek kalmadan tek tuşla, hızlı ve güvenli ödeme yapabiliyor. Juzdan ile kullanıcılar alışverişlerinde kredi ve banka kartlarının yanı sıra vadesiz hesaplarındaki bakiyeleri ile veya kredi kullanarak da ödeme yapabiliyor. Üstelik dileyen kullanıcılar tek bir ödemeyi farklı ödeme araçlarını birleştirerek de gerçekleştirebiliyor” şeklinde konuştu.