İTÜ Robot Olimpiyatları 24-25-26 Mart’ta

İTÜ Robot Olimpiyatları 2022 (İTÜRO) 24-25-26 Mart’ta İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü tarafından 24-25-26 Mart 2022 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde on dördüncüsü düzenlenecek olan İTÜ Robot Olimpiyatları (İTÜRO), robotik alanında çalışma yapmakta olan öğrencileri, akademisyenleri ve endüstri temsilcilerini düzenlenecek etkinlikler aracılığıyla bir araya getirmeyi hedefliyor.

Boston Dynamics şirketine ait robot köpek Spot’un da yer alacağı etkinlikte, “Derin Uzayda Bilim, Girişimcilik ve Teknoloji, İnsan-Robot Etkileşimi ve Bir Kozmonotun Deneyimleri” başlıklarında dört seminerin yanı sıra, günümüzün en popüler konularından biri olan Metaverse, alanında uzman konuşmacılar tarafından gerçekleştirilecek panelde ele alınacak. SEM Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yılmaz ve Meta Fund LLC kurucu ortağı Tolga Yücel’in konuşmacı olarak yer alacağı panel, Avukat Burçak Ünsal moderatörlüğünde gerçekleşecek.

İTÜ Robot Olimpiyatları 2022 kapsamında, Otonom İHA’ların yarıştığı Fanuc Drone Kategorisi’nde, iki farklı robotun haberleşmesine dayalı ROBO Senaryo: Lojistik Kategorisi’nde ve Otonom sürüş görevine sahip Trafik kategorisinde birincilere 10 bin TL, ikincilere 5 bin TL, üçüncülere ise 2 bin TL nakit ödül verilirken, Merdiven Çıkan, Çizgi İzleyen Futbol, Mikro Sumo, Renk Seçen, İnşaat kategorilerindeki birincilere 4 bin TL, ikincilere bin 500 TL üçüncülere ise hediye çeki verilecek.