İstanbul Havalimanı’ndan sanal alışveriş teknolojisi

İGA (İstanbul Grand Airport) İstanbul Havalimanı, bir objeyi sanal olarak ve 3 boyutlu bir şekilde mekâna yerleştiren ve kullanıcıların gerçek dünyada baktığı yerde olmayan bir nesneyi görmesini sağlayan Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisini hayata geçirdi.

İGA İstanbul Havalimanı, Türkiye’de ilk defa bir havalimanında kullanılan ve “gerçek dünya” teknolojisi olarak adlandırılan AR teknolojisi sayesinde yenilikçi teknolojik gelişmelerin öncüsü misyonunu üstlenirken, alışveriş deneyimine de yeni bir boyut kazandırmayı hedefliyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan İGA Dijital Hizmetler ve Ticaret’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin İnankul, “Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisini kullanarak gerçekleştirilecek alışveriş İGA İstanbul Havalimanı’nın ticareti dijitalleştirmesinin ilk adımı olması bakımından son derece önemli. Teknolojik altyapımız, yolcularımıza sunduğumuz hizmet ve alışverişi çeşitlendiren geniş skalamızla birlikte havalimanımızdaki ticareti geliştirmek adına yaptığımız yeni bir uygulamayı hayata geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. Yolcularımız İGA İstanbul Havalimanı’ndaki dinamik kampanyaları ve indirim kodlarını artık AR teknolojisi ile takip edebilecek” ifadelerini kullandı.