İş bankası sanal depo firması Hamurlabs’a ortak oluyor!

İş Bankası, Hepsiburada, Trendyol, n11, QNB Bank, Çiçeksepeti, Namshi, SAP gibi sektörünün önde gelen firmalarına hizmet sağlayan sanal depo firması Hamurlabs’a ortak oluyor.

Bankaların dijital alan ile alakalı yatırımlarına bir yenisi daha eklenecek. İş Bankası’nın iştiraki 612 milyon liralık sermayeye sahip olan Topkapı Danışmanlık, e-depo alanında dev markalara hizmet veren Hamurlabs’ın yüzde 20’sine ortak olacak.

Türk bankaları son zamanlarda ödeme yöntemlerinden coin borsalarına kadar birden fazla teknoloji alt yapısına sahip firmalara yatırım sağlıyor. Akbank’tan Fibabank’a, birçok Türk bankası sahibi olduğu yatırım ve girişim fonları ile dijital dünyayı daha yakından izliyor, hisse satın alıyor. Bunlardan en dikkat çekenlerinin arasında da İş Bankası bulunuyor.

2020 senesinde MokaPos çözümü ile sanal POS altyapısını kullanarak KOBİ’lerin bütün banka kartlarından ödeme yapmalarını sağlayan Moka Ödeme’yi 3,8 milyon dolara satın alan İş Bankası, bu kez başka bir iştiraki aracılığıyla önemli bir hisse alımı gerçekleştirdi. İş Bankası Grubu’na ait Topkapı Danışmanlık, e-depo alanında çalışmalar gerçekleştiren Hamurlabs Elektronik’in yüzde 20’sine ortak oldu.

Dev markalara hizmet sağlıyor

2017 yılında kurulmuş olan Hamurlabs Elektronik Hizmetler Yazılım ve Ticaret Anonim Şirketi ise e-depo uygulamalarında son yılların en dikkat çeken firmaları arasında bulunan Hepsiburada, Trendyol, n11.com, QNB Bank, Çiçeksepeti, Namshi, SAP gibi sektörün önde gelen firmaları yer alıyor.

2021 senesinde Hamurlabs, Albaraka Türk’ün yenilikçi projelere sahip girişimcileri desteklemek üzere kurduğu ve katılım bankacılığı alanında dünyanın ilk start-up hızlandırma merkezi olma özelliği taşıyan Albaraka Garaj’ın 5’inci Dönemi’nde bulunmaya hak kazanmış olan girişimciler arasına girmişti.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE