iPhone 15 Pro Max’in piyasaya yansıyan fiyatı herkesi şaşırtacak

Çeşitli nedenlerden dolayı iPhone 15 ve iPhone 15 Pro Max’te fiyat artışı olacağı biliniyor fakat yeni bir rapor fiyat artışının çok yüksek olacağını ileri sürüyor.

Eğer bu yıl yeni iPhone’lardan birisini, özellikle iPhone 15 Pro Max’i alma planınız varsa kenara para atmaya başlamanız gerekir. Zira yayınlanan yeni rapora göre, üst seviye iPhone 15 Pro Max’in fiyatı şimdiye kadar şirketin piyasaya sürdüğü en pahalı iPhone 14 modeline kıyasla yüzde 48 daha pahalı olacağı ileri sürülüyor.

Açık ara en pahalı iPhone olabilir

Bu nesilde hem iPhone 15 hem de 15 Pro Max’in temel modellerden biraz daha ayrışacağı bildiriliyor. Bunun fiyatlara da yansıyacağı belirtilirken iPhone 15 Pro Max’in fiyatı 20 bin RMB’ye kadar yükselecek. Bunu mevcut kur üzerinden dolara çevirirsek yaklaşık 2 bin 900 dolara karşılık geliyor. Türkiye fiyatının karşılığı ise 56 bin 68 TL üstelik buna vergiler dahil değil.

Tamamen yeni bir titanyum kasaya ve mevcut lightining bağlantı noktasının yerini alacak USB-C şarjına sahip olması beklenen iPhone 15 Pro Max’in ayrıca daha fazla yakınlaştırma sunan periskop kamera sistemine de sahip olacağı söyeniyor. Bununla beraber telefonda yer alacak olan Apple A17 Bionic yongası TSMC’nin pahalı 3nm sürecinde üretilecek ve bu yonga Pro modellere özel olacak. Üretim sorunları nedeniyle bir süre önce fiziksel düğmelerin yerini alması planlanan dokunmaya duyarlı katı hal düğmelerinin rafa kaldırıldığı iddia edilmişti. Nasılsa fiyat bilgisi dahil tüm bunlar birer söylentiden ibaret o nedenle bunlara biraz mesafeli yaklaşmak lazım.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE