iPhone 15 merak uyandırıyor

iPhone 15 üretimine erken başlandı. Apple, ilk parti ürünlerini Temmuz ayında stoklama planı yapıyor.

iPhone 15 ailesinin, önümüzdeki Eylül-Ekim aylarında tanıtımı yapılacak. Yeni alınan raporlara göre Apple’ın önceki modellerde yaşanmış olan tedarik sorununun önüne geçmek adına iPhone 15 üretimi için çalışmalara hız verdiği açıklandı. Küresel satıcılar da Temmuz ayı itibariyle ilk partileri stoklamak adına sırada yerini aldı.

iPhone 15 serisinin üretimine başlandı

Apple’ın üretime bu kadar erken başlaması teknoloji dünyasında merak uyandırdı. Fakat iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te yaşanılan stok problemlerinin ardından benzeri bir problem yaşamak istemediği anlaşılıyor. Raporlar, parça üretimine start verildiğini ve ilk ürünlerin Temmuz ayında hazır olacağını duyurdu.

Apple, iPhone 15 için stok siparişini beklenilenden erken vererek yüksek müşteri talebini karşılamayı amaçlıyor. Şirketin, yeni modeller için oldukça iyimser olduğu ve hem iPhone 13 hem de iPhone 14’ün satış performansını geçmesinin beklendiğini söyledi.

iPhone 15’in üretiminde Foxconn, Pegatron ve Luxshare gibi bilinen fabrikalar bulunuyor. Fakat serinin üretimlerinin yüzde 60’lık bölümü Foxconn’dan gelecek gibi duruyor. Yine de üreticilerden bu konu ile alakalı detay verilmediğini söylemek de fayda var.

Serinin standart modeli iPhone 15’te, alınan bilgilere göre 6.1 inç boyutunda ve 1179×2556 piksel çözünürlükte OLED bir ekran yer alacak. 60 Hz yenileme hızı ile desteklenecek bu ekranda uygulamalardan gelen bildirimleri gösteren Dynamic Island da bulunacak. Cihaz, Apple’ın kendi üretmiş olduğu A16 Bionic işlemcisinden gücünü alacak. Bu yonga setini iPhone 14 serisinin Pro ve Pro Max modellerinde de görmüştük. Diğer yandan iPhone 15’te, 6GB RAM yer alacakken, depolama kısmındaysa 128GB/256GB ve 512 GB seçenekleri yer alacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE