Intertech’ten Türkiye’nin ilk finansal bulut platformu: inter-Cloud

DenizBank’ın teknoloji iştiraki Intertech, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından onaylı, Türkiye’nin ilk ve tek finansal bulut platformu inter-Cloud’u tüm finans sektörü ve start-up ekosisteminin hizmetine sundu.

Regülasyonlara uygun ve sistemsel kesintilere dayanıklı yapısı ile finans sektörünün ve özellikle de ödeme sistemleri çözümleri üreten start-up’ların ihtiyacı olan altyapıyı düşük maliyetlerle sunarak, finansal kapsayıcılığa önemli oranda katkı sağlayan Intertech’in finansal bulut platformu inter-Cloud, yönetilen hizmetler ile kurumların operasyonel yüklerini azaltmalarında da önemli avantajlar yaratıyor.

İlk günden bu yana yüksek teknolojiye yatırım yaptıklarını, bu yaklaşımın son meyvesi olarak Türkiye’nin ilk ve tek finansal bulut platformu inter-Cloud’u hayata geçirdiklerini dile getiren Intertech Genel Müdürü Ömer Uyar, “inter-Cloud ile bulut teknolojisinin tüm avantajlarını tek yapı üzerinden minimum maliyetle sunuyoruz. Bu, özellikle finansman sıkıntısı çeken start-up ekosistemi için sistemsel altyapının uygun fiyatlarla erişilebilir hale gelmesi açısından önemli bir avantaj. Ayrıca finans sisteminin iş sürekliliğinin, olası kesinti durumlarında, Olağanüstü Durum Merkezlerindeki (ODM) ikincil sistemlerden sağlanması konusuna da önem veriyoruz. inter-Cloud’da kritik verilerin ODM’lerde yüzde 100 kapasite ile ayağa kaldırılması ve koşullar normale döndüğünde, tekrar birincil sistemlere geri dönülmesine imkan veren yapıyla, hizmetlerin her koşulda kesintisiz devamlılığı konusunda önemli bir ihtiyacı karşılıyoruz. Ürünümüz ile IDC Ödülleri’nde ‘Geleceğin Dijital Altyapısı’ alanında birinciliğe layık görülmenin gururunu yaşıyoruz. Intertech olarak önümüzdeki dönemde de odağımıza yarının teknolojileri ve finans sektörünün geleceğini yerleştirerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.