Instagram’da yeni bir özellik daha: Reels indirme

Instagram’ın Reels indirme özelliği üzerinde çalıştığı kesinleşti. Özellik videoyu yükleyen tarafından açılıp kapatılabilecek. Reels, açıldığında isteyen herkes bunu indirebilecek.

Instagram, dünyanın en popüler görsel içerik platformu olmanın yanı sıra TikTok’a rakip olarak geliştirdiği Reels özelliğini düzeltmeyi sürdürüyor. Reels için Instagram’ın üzerinde çalıştığı özelliklere bir yenisi daha eklendi fakat bu özellliğin kime, ne fayda sağlayacağı henüz bilinmiyor.

Instagram, Alessandro Paluzzi’nin paylaştığı ekran görüntüsüne göre Reels videoları için bir indirme seçeneği ile alakalı çalışıyor. Peki bu özellik ne işe yarayacak ve nasıl kullanılacak?

Reels videolarını indirmek birkaç saniye sürecek

Yukarıdaki ekran görüntüsüne göre Reels videolarının yanında bulunan üç noktaya dokunduğunuzda gelen seçenekler menüsünde yer alacak. Reels’i yükleyen kişi, videoyu paylaşırken indirme seçeneğini açarsa isteyen herkes ek bir uygulama veya internet sitesine ihtiyaç duymadan videoyu indirebilecek.

Peki bu özellik ne işe yarayacak?

Beğendiğiniz Reels videolarını indirip arşivinizde koleksiyon yapmak hoşunuza gidiyorsa, bu özellik çok işinize yarayacak. Ayrıca bu özellik, sosyal medyanın en büyük problemlerinden biri olan ‘‘içerik çalma’’yı fazlasıyla kolaylaştırmış olacak. İndirmeye açık olan Reels videoları başkaları tarafından kolayca paylaşılabilecek.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE