İnsanlık yararına teknolojiler TEKNOFEST’te yarışıyor

Bireylerin sosyal sorumluluk bilincini teknolojik bilgi ve birikimleriyle entegre edip topluma fayda sağlayacak projelerin ortaya çıkarıldığı İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması başvuruları devam ediyor.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında AFAD yürütücülüğünde düzenlenen yarışmada yarışmacılardan insan hayatını etkileyen her alanda, yapılacak yenilik ve teknolojik gelişmelerle uygulanabilir projeler ortaya koymaları bekleniyor. Aynı zamanda yararlılık, topluma fayda ve kolaylık esasına göre değerlendirilecek olan yarışmaya Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören tüm ilköğretim, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile yetişkinler başvuruda bulunabiliyor. 20 Kasım tarihine kadar başvuru yapılabilen yarışmaya bireysel veya grup olarak katılım sağlanabilirken, mezun seviyesinde firmalar ve girişimler takım olarak yarışmaya katılabiliyor.

İnsanlık yararına teknoloji yarışmasında yarışmacılar afet yönetimi, sosyal inovasyon, sağlık ve ilk yardım olmak üzere 3 farklı kategoride yarışıyor. Teknolojik ve ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde sağlık ve ilk yardım, engelsiz yaşam, afet yönetimi ve sosyal inovasyon alanlarına ilişkin sorunları çözen, bu bölgelerde hayatı kolaylaştırmaya yönelik çalışmalar ortaya koyan teknolojileri özgün ve millî kaynaklar ile hayata geçirecek projelerde dereceye giren yarışmacılara toplamda 630 bin TL ödül verilecek.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE