Indo Defence 2022 Fuarı’nda Roketsan’dan KHAN ve Hava Savunma Sözleşmesi

Roketsan, 2-5 Kasım tarihleri arasında Endonezya’da düzenlenen Indo Defence 2022 Fuarı’nda KHAN Karadan Karaya Balistik Füze Sistemi ve Hava Savunma Füze Sistemi için iş birliği yaptı.

İş birliği kapsamında Roketsan tarafından geliştirilen KHAN Karadan Karaya Balistik Füze Sistemi ve Hava Savunma Füze Sistemi için Endonezya ile sözleşme imzalandı.

Gelişmeyi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “Savunma sanayiimizin geliştirdiği hava savunma füzeleri, savaş yönetim sistemi, kontrol botları ve diğer bazı sistemlerin Endonezya’ya ihracatı ile uzay-havacılık ve zırhlı araçlarda iş birliğine dönük anlaşmalar imzalandı” ifadelerini kullandı.

Roketsan tarafından ana yüklenici Excalibur firmasına teklif sunulmasının yanı sıra, Endonezya makamlarına kredinin Çek Eximbank tarafından sağlanacağı ifade edildi. Ayrıca, ana yüklenici Excalibur firması tarafından satış için Endonezya Savunma Bakanlığı ile de sözleşme imzalandı.

Sözleşme ile Roketsan üretimi KHAN ve Hava Savunma Füze Sistemi, Çek Excalibur firmasının ana yüklenici olduğu proje kapsamında Endonezya Ordusu’na teslim edilecek.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE