iExec RLC ve Civic BtcTurk PRO’da

Kripto para borsası BtcTurk, profesyonel kripto para yatırımcıları için geliştirdiği BtcTurk PRO’da Ethereum iExec RLC (RLC) ve Civic’i (CVC) listeledi. Böylece BtcTurk PRO, 65 kripto para birimine ve 154 işlem çiftine ulaşmış oldu.

Yeni eklenen kripto paralar ile BtcTurk PRO web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden Türk Lirası (TRY) ve Tether (USDT) işlem çiftlerinde alım satım işlemi yapılabiliyor. iExec RLC (RLC) için minimum yatırma ve çekme limiti 50 CVC, Civic (CVC) için ise minimum yatırma ve çekme limiti 7 RLC olarak uygulanıyor.

iExec RLC (RLC)

Blokzinciri tabanlı merkeziyetsiz bilgi işlem sağlayıcısı olan iExec RLC, bulut kaynakları için kullanıcılara pazar yeri oluşturmayı amaçlamaktadır. Bulut teknolojisi kullanılarak hesaplamaları ağda bulunan diğer bilgisayarlar ile paylaşmayı hedefler. iExec projesinde kurumsal şirketlerin dışında bireysel kullanıcılara da altyapı olanağı sağlanır. iExec, blokzinciri teknolojisini kullanarak kurumsal bulut sağlayıcılarına oranla daha düşük maliyetlerde işlemler gerçekleştirir. Platformun yerel jetonu olan RLC, kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılmaktadır. RLC ile kullanıcılar, platformun kaynaklarına erişim sağlamak için ödeme gerçekleştirebilmektedir. Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulmuş olan RLC, ERC-20 standartı ile çalışmaktadır.

Civic’i (CVC)

Kurumların ve kişilerin, kişisel kimlik bilgilerini korumak için ihtiyacı olan araçları blokzinciri tabanlı olarak sağlayan Civic (CVC), dijital kimliklerin yönetimi amacıyla oluşturulmuştur. Civic; daha kaliteli, güvenli ve ucuz bir şekilde kimlik doğrulama işlemini kullanıcılara sunmayı amaçlar. Civic ile kullanıcıların kişisel bilgileri doğrulanabilmektedir. Civic platformu, kullanıcıların tüm verilerini mobil cihazlar içerisinde depoladığını iddia etmektedir. Kişisel verilerinin paylaşılmasını isteyen kullanıcılar, Civic platformuna imza vererek izin verebilmektedir. Civic yerel jetonu CVC, Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulmuştur ve ERC-20 standardı ile çalışmaktadır. Ağ üzerindeki doğrulayıcılar, hizmeti kullananların kimlik bilgilerini doğruladığında CVC kazanabilmektedir.